Болгарія: Президент намагається стабілізувати ситуацію після виборів

17 May, 2013 | |

Голова правоцентристської партії «ГЕРБ», яка отримала найбільшу кількість мандатів (97) та є переможцем виборів, Б.Борісов повідомив, що вимагатиме визнання парламентських виборів 12 травня 2013 року недійсними. Причиною такого рішення стали серйозні порушення чинного законодавства напередодні виборів. Очікується, що ближчим часом партія «ГЕРБ» подасть відповідну скаргу до Конституційного суду. В разі, якщо дострокові вибори будуть визнані недійсними, він вважає за доцільне провести нові вибори. Однак, якщо Конституційний суд визнає легітимність результатів нинішніх виборів, а Президент Республіки Болгарія уповноважить партію «ГЕРБ» сформувати новий Кабінет, то Б.Борісов запропонує та очолить уряд меншості із залученням експертів.

 

Водночас, Президент Болгарії Р.Плевнелієв відкинув перспективу проведення повторних виборів та повідомив про намір видати указ про скликання нового парламенту. Він визнав наявність порушень під час передвиборчої кампанії і в день голосування та висловив переконання, що компетентні органи Болгарії у стислі терміни завершать роботу щодо перевірки отриманих сигналів. Очікується, що 17 травня 2013 року пройдуть попередні консультації із депутатами нового скликання - лідерами політичних партій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи