Росія: військово-політична присутність на Близькому Сході посилюється

12 Jun, 2013 | |

7 червня 2013 року Президент Росії Володимир ПУТІН під час участі у церемонії знайомства з офіцерами з нагоди їхнього призначення на високі командні посади та присвоєння їм вищих військових звань зробив заяву про готовність Росії замінити на Голанських висотах миротворців з Австрії, якщо на це буде згода ООН і країни регіону висловлять свою заінтересованість.

 

Заява була зроблена в контексті нещодавнього робочого візиту Генсека ООН Пан Гі МУНА в Росію та прохання останнього збільшити участь росіян у миротворчих операціях по лінії ООН. У розвиток заяви того ж дня відбулися телефонні розмови Володимира ПУТІНА з Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном НЕТАНЬЯХУ та Міністра закордонних справ Росії Сергія ЛАВРОВА з Генеральним секретарем ООН Пан Гі МУНОМ.

 

Під час розмови Сергія ЛАВРОВА з Пан Гі МУНОМ обговорювалися військово-політична ситуація в Сирії у зв`язку із різким загостренням ситуації в зоні роз’єднання сирійських та ізраїльських сторін на Голанських висотах, а також хід підготовки до міжнародної конференції щодо Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".