Російське керівництво готове спровокувати кризу в Україні
Характер проведення 4 грудня 2011 року виборів до Державної Думи Російської Федерації викликав негативну реакцію як серед представників опозиційних партій, так і організацій громадянського суспільства. Офіційний Кремль вдався до розгону учасників масових акцій протесту в Москві та Санкт-Петербурзі, які були особливо масштабними у період з 5 по 8 грудня 2011 року.
Такі дії Москви були розкритиковані як міжнародними організаціями – зокрема, ОБСЄ – так і більшістю країн Заходу, у тому числі США. Проте це не вплинуло на рішення російського керівництва і надалі вдаватися до жорстких кроків по відношенню до мирних демонстрантів та представників опозиційних сил.
Однак, не дивлячись на впевнені заяви Президента та Прем’єр-міністра Росії щодо повного контролю над внутрішньою ситуацією в Росії, аналітики групи «Geostrategy» фіксують значне занепокоєння представників влади у зв’язку з можливими наслідками тиску Заходу на Росію.
Група ще влітку 2011 року передбачала, що Захід спробує значно ускладнити другий прихід Володимира Путіна на посаду Президента Росії у 2012 році.
ДИВИСЬ: «Французьке попередження» від США
Останні події в Москві та Санкт-Петербурзі загалом підтвердили цей прогноз. Російське керівництво, ймовірно, усвідомлює загрозу, яку несуть у собі критичні зауваження Заходу напередодні проведення в Росії у березні 2012 року президентських виборів. Отже, доводиться констатувати, що на сьогодні Кремль готується до відволікаючого маневру, покликаного відтягти увагу Заходу від загострення авторитарних тенденцій у Російській Федерації.
Не виключається, що для успішної реалізації такого маневру може бути використана Україна. Зокрема, російське керівництво може спробувати розіграти у ближчі місяці декілька карт, зокрема:
• створити чергову енергетичну кризу, у виникненні якої звинуватити керівництво України; ефект буде сильнішим, якщо від такої кризи традиційно постраждають країни Центральної та Західної Європи;
• підживити справу щодо колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко новими фактами \ документами \ доказами очевидців, якими володіє російська сторона;
• підставити Україну у контексті якихось заборонених дій щодо торгівлі зброєю \ ядерних матеріалів тощо.
Такі можливі провокаційні дії, окрім вищезазначеного, також дозволять російському керівництву продовжити «період обмежених контактів» між керівництвом України та Європейського Союзу і США, що підштовхне Київ до більш активної участі в російських інтеграційних проектах – Митному та Євразійському союзах.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій