Російське керівництво готове спровокувати кризу в Україні

09 Dec, 2011 | |

Характер проведення 4 грудня 2011 року виборів до Державної Думи Російської Федерації викликав негативну реакцію як серед представників опозиційних партій, так і організацій громадянського суспільства. Офіційний Кремль вдався до розгону учасників масових акцій протесту в Москві та Санкт-Петербурзі, які були особливо масштабними у період з 5 по 8 грудня 2011 року.

Такі дії Москви були розкритиковані як міжнародними організаціями – зокрема, ОБСЄ – так і більшістю країн Заходу, у тому числі США. Проте це не вплинуло на рішення російського керівництва і надалі вдаватися до жорстких кроків по відношенню до мирних демонстрантів та представників опозиційних сил.

Однак, не дивлячись на впевнені заяви Президента та Прем’єр-міністра Росії щодо повного контролю над внутрішньою ситуацією в Росії, аналітики групи «Geostrategy» фіксують значне занепокоєння представників влади у зв’язку з можливими наслідками тиску Заходу на Росію.

Група ще влітку 2011 року передбачала, що Захід спробує значно ускладнити другий прихід Володимира Путіна на посаду Президента Росії у 2012 році.

ДИВИСЬ: «Французьке попередження» від США

Останні події в Москві та Санкт-Петербурзі загалом підтвердили цей прогноз. Російське керівництво, ймовірно, усвідомлює загрозу, яку несуть у собі критичні зауваження Заходу напередодні проведення в Росії у березні 2012 року президентських виборів. Отже, доводиться констатувати, що на сьогодні Кремль готується до відволікаючого маневру, покликаного відтягти увагу Заходу від загострення авторитарних тенденцій у Російській Федерації.

Не виключається, що для успішної реалізації такого маневру може бути використана Україна. Зокрема, російське керівництво може спробувати розіграти у ближчі місяці декілька карт, зокрема:

•    створити чергову енергетичну кризу, у виникненні якої звинуватити керівництво України; ефект буде сильнішим, якщо від такої кризи традиційно постраждають країни Центральної та Західної Європи;

•    підживити справу щодо колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко новими фактами \ документами \ доказами очевидців, якими володіє російська сторона;

•    підставити Україну у контексті якихось заборонених дій щодо торгівлі зброєю \  ядерних матеріалів тощо.

Такі можливі провокаційні дії, окрім вищезазначеного, також дозволять російському керівництву продовжити «період обмежених контактів» між керівництвом України та Європейського Союзу і США, що підштовхне Київ до більш активної участі в російських інтеграційних проектах – Митному та Євразійському союзах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.