США, Японія: укладено домовленості про розширення військового союзу
США та Японія домовились в четвер, про розширення альянсу в області безпеки, що передбачає зміцнення позиції Японії і в той же час підкреслює американську рішучість залишатись домінуючим гравцем в регіоні.
Угода, передбачає розміщення безпілотних літаків-розвідників в Японії.
Безпілотні літальні апарати, а також розвідувальні літаки ВМС США ніколи раніше не дислокувались за межами Сполучених Штатів. Як очікується, вони будуть використані для патрулювання морських територій у регіоні, в тому числі навколо спірного ланцюга островів.
В угоді також закріплено плани про розміщення нового радару в системі Kyogamisaki, недалеко від Кіото, щоб краще захистити обидві країни від воєнних загроз з боку Північної Кореї.
Ця угода стала результатом тривалих перемовин у відповідь на зростаючі проблеми з Китаєм і Північною Кореєю. Вона також є важливим сигналом про те, що Сполучені Штати підтримують Японію в її зусиллях щодо зміцнення військового потенціалу і військових зв'язків в Азії.
Угода була підписана під час візиту до Японії Держсекретаря США Джона Керрі, та Секретаря оборони США Чака Хейгела.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
2013 рік – найбільш складний для Ірану
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND