Україна та Азербайджан підпишуть в Давосі Угоду про співпрацю в газовій сфері
Під час візиту Президента України Віктора Януковича до Швейцарської конфедерації у період з 25 по 27 січня 2012 року для участі у роботі щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі планується проведення двосторонньої українсько-азербайджанської зустрічі на вищому рівні з метою обговорення перспектив співпраці двох країн в енергетичній сфері. Зокрема, передбачається, що під час цієї зустрічі керівники двох держав підпишуть документи, відповідно до яких буде створено нове спільне підприємство з транспортуванню природного газу.
За оцінками групи GEOSTRATEGY такий крок стане своєрідною симетричною відповіддю Києва на політичний та економічний тиск Росії, пов'язаний з бажанням компанії «Газпром» отримати частину контролю над українською газотранспортною системою (ГТС). Сьогодні демонстрація переговорного процесу між Києвом та Баку з питань транзиту азербайджанського газу територією України відповідає також й інтересам Азербайджану, який шукає шляхи посилення політичного тиску на Москву у світлі активізації тристоронніх російсько-азербайджансько-вірменських переговорів з врегулюванні Нагорно-карабаського конфлікту.
Сукупний аналіз останніх міжнародних політичних, економічних та енергетичних факторів дають підстави з великою долею ймовірності стверджувати, що ближчим часом довго триваючі переговори між Україною та Росією нарешті закінчаться. Їх результатом стане створенням спільного дво- або тристороннього консорціуму з управління ГТС, проти чого продовжує виступати більша частина українських політиків.
Зокрема, перед нинішньої правлячою більшістю стоять такі питання:
- відновити переговори з МВФ для отримання чергового траншу в рамках програми «стенд-бай», що прив’язується, зокрема, й до наповнення видаткової частини українського бюджету;
- зменшення обсягів закупівлі в Росії природного газу з огляду на зменшення обсягів його споживання в Україні, що вимагає укладення нового контракту;
- уникнення підняття цін на природний газ для українського населення напередодні проведення у жовтні 2012 року чергових президентських виборів.
24.01.2012
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Україна повинна швидше здійснювати реформи
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.