Україна та Азербайджан підпишуть в Давосі Угоду про співпрацю в газовій сфері

24 Jan, 2012 | |

Під час візиту Президента України Віктора Януковича до Швейцарської конфедерації у період з 25 по 27 січня 2012 року для участі у роботі щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі планується проведення двосторонньої українсько-азербайджанської зустрічі на вищому рівні з метою обговорення перспектив співпраці двох країн в енергетичній сфері. Зокрема, передбачається, що під час цієї зустрічі керівники двох держав підпишуть документи, відповідно до яких буде створено нове спільне підприємство з транспортуванню природного газу.

За оцінками групи GEOSTRATEGY такий крок стане своєрідною симетричною відповіддю Києва на політичний та економічний тиск Росії, пов'язаний з бажанням компанії «Газпром» отримати частину контролю над українською газотранспортною системою (ГТС). Сьогодні демонстрація переговорного процесу між Києвом та Баку з питань транзиту азербайджанського газу територією України відповідає також й інтересам Азербайджану, який шукає шляхи посилення політичного тиску на Москву у світлі активізації тристоронніх російсько-азербайджансько-вірменських переговорів з врегулюванні Нагорно-карабаського конфлікту.

Сукупний аналіз останніх міжнародних політичних, економічних та енергетичних факторів дають підстави з великою долею ймовірності стверджувати, що ближчим часом довго триваючі переговори між Україною та Росією нарешті закінчаться. Їх результатом стане створенням спільного дво- або тристороннього консорціуму з управління ГТС, проти чого продовжує виступати більша частина українських політиків. 

Зокрема, перед нинішньої правлячою більшістю стоять такі питання:

  • відновити переговори з МВФ для отримання чергового траншу в рамках програми «стенд-бай», що прив’язується, зокрема, й до наповнення видаткової частини українського бюджету;

 

  • зменшення обсягів закупівлі в Росії природного газу з огляду на зменшення обсягів його споживання в Україні, що вимагає укладення нового контракту;

 

  • уникнення підняття цін на природний газ для українського населення напередодні проведення у жовтні 2012 року чергових президентських виборів.

24.01.2012
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Эро

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ