Україна та Азербайджан підпишуть в Давосі Угоду про співпрацю в газовій сфері
Під час візиту Президента України Віктора Януковича до Швейцарської конфедерації у період з 25 по 27 січня 2012 року для участі у роботі щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі планується проведення двосторонньої українсько-азербайджанської зустрічі на вищому рівні з метою обговорення перспектив співпраці двох країн в енергетичній сфері. Зокрема, передбачається, що під час цієї зустрічі керівники двох держав підпишуть документи, відповідно до яких буде створено нове спільне підприємство з транспортуванню природного газу.
За оцінками групи GEOSTRATEGY такий крок стане своєрідною симетричною відповіддю Києва на політичний та економічний тиск Росії, пов'язаний з бажанням компанії «Газпром» отримати частину контролю над українською газотранспортною системою (ГТС). Сьогодні демонстрація переговорного процесу між Києвом та Баку з питань транзиту азербайджанського газу територією України відповідає також й інтересам Азербайджану, який шукає шляхи посилення політичного тиску на Москву у світлі активізації тристоронніх російсько-азербайджансько-вірменських переговорів з врегулюванні Нагорно-карабаського конфлікту.
Сукупний аналіз останніх міжнародних політичних, економічних та енергетичних факторів дають підстави з великою долею ймовірності стверджувати, що ближчим часом довго триваючі переговори між Україною та Росією нарешті закінчаться. Їх результатом стане створенням спільного дво- або тристороннього консорціуму з управління ГТС, проти чого продовжує виступати більша частина українських політиків.
Зокрема, перед нинішньої правлячою більшістю стоять такі питання:
- відновити переговори з МВФ для отримання чергового траншу в рамках програми «стенд-бай», що прив’язується, зокрема, й до наповнення видаткової частини українського бюджету;
- зменшення обсягів закупівлі в Росії природного газу з огляду на зменшення обсягів його споживання в Україні, що вимагає укладення нового контракту;
- уникнення підняття цін на природний газ для українського населення напередодні проведення у жовтні 2012 року чергових президентських виборів.
24.01.2012
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Путін забезпечив виживання режиму Асада

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.