Таїланд: розпочинається блокування столиці
У Таїланді прихильники опозиції розпочинають блокування столиці країни Бангкока.
Протестувальники обіцяють заблокувати усі ключові урядові будівлі та відімкнути їм енергопостачання, щоб вони не змогли працювати. Повідомляють про закриття 150 шкіл.
Демонстранти планують протримати місто в облозі кілька днів, однак обіцяють не заважати роботі громадського транспорту та аеропортів.
Влада направила на вулиці Бангкока 18 тисяч поліцейських і військових.
Уряд у відставку
Опозиціонери вимагають, аби нинішній уряд пішов у відставку до дострокових виборів, призначених на 2 лютого 2014 року. На їхню думку, вибори мають бути проведені тільки після того, як в Таїланді сформують тимчасовий уряд.
Виборча комісія країни закликала владу відкласти вибори на три місяці через нестабільну ситуацію в країні. Однак віце-прем'єр Таїланду Ніватхамронг Бунсонгпайсан відкинув таку можливість.
Демонстранти стверджують, що уряд Йінглак Чинават, першої жінки на цій посаді, контролюється її братом, вигнаним з країни колишнім прем'єром Таксіна протести в Таїланді розпочалися наприкінці минулого року
Масові антиурядові протести тривають у Таїланді з кінця минулого року - у них загинуло щонайменше семеро людей.
У суботу близько семи людей були поранені, коли невідомий відкрив вогонь по учасниках антиурядового мітингу.
Командувач збройними силами генерал Прают Чан-Оча заявив, що армія не втручатиметься в події.
Солдатам наказали охороняти будівлі в столиці, а не допомагати поліції, заявив генерал.
За останні два місяці антиурядові протести в Таїланді в основному проходили без протидії влади, за винятком кількох сутичок з поліцією.
Однак в останні дні сталося кілька нападів, скоєних озброєними людьми на мотоциклах.
Очолювана прем'єр-міністром Йінглак Чинават партія "Пхиа Тхаі" має найбільші шанси на успіх на дострокових виборах.
Однак учасники акцій протесту стверджують, що її популістська політика створила в країні збиткову демократію і домагаються заміни уряду "Народною радою".
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Українська армія переможе
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.