Іран: ми чекаємо на повернення західних енергетичних компаній
Міністр нафти Ірану Біжан Намаді Зангане зазначив, що хоче повернути в енергетичний сектор країни ряд західних енергетичних компаній, серед яких французька Total, британський Shell, італійська Eni і норвезький Statoil.
Наприкінці минулого року італійська нафтогазова компанія Eni заявила про плани розширення своєї діяльності в Ірані після зняття санкцій.
Російська нафтова компанія "Лукойл" готова повернутися в енергетичний сектор Ірану, коли санкції США будуть зняті, заявив у середу глава компанії Вагіт Алекперов.
За словами глави "Лукойл", компанія готова продовжити роботу на іранському нафтовому блоці Анаран.
"Ми здатні самостійно розробляти проект Анаран, коли з Ірану знімуть накладені на нього економічні санкції", - сказав Алекперов.
"Лукойл" з 2003 року працював на блоці Анаран, але був змушений вийти з проекту після введення економічних санкцій проти Ірану.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.