ОБСЄ: Затримання інспекторів у Слов'янську суперечить Женевській угоді
Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер назвав затримання групи військових інспекторів ОБСЄ в Слов'янську, на сході України, порушенням Женевських угод.
"Цей інцидент суперечить духу недавньої Женевської угоди, підписаної Україною, Російською Федерацією, США і Європейським Союзом, спрямованої на деескалацію ситуації і ведучої до виходу зі складної ситуації", - наводяться слова Буркхальтер в повідомленні ОБСЄ.
При цьому він підкреслив "важливість зусиль міжнародної спільноти з надання допомоги всім сторонам в Україні для того, щоб тримати канали комунікації відкритими і знайти шляхи мирного вирішення кризи".
Глава ОБСЄ підкреслив, що затримання беззбройних військових інспекторів було неприпустимо і що безпека всіх міжнародних спостерігачів в країні повинна бути гарантована і забезпечена.
Буркхальтер подякував державам - ??учасникам і всім міжнародним партнерам за їх підтримку зусиллям ОБСЄ зі звільнення заручників. Він також висловив надію на те, що "сигнали підтримки з боку Росії, що мають вирішальне значення, швидко приведуть до прогресу в цьому відношенні". Глава ОБСЄ закликав усі сторони, насамперед тих, хто підписав Женевську угоду, внести активний внесок у забезпечення ефективного здійснення женевських заходів.
Нагадаємо, вісім військових інспекторів з Європи були захоплені 25 квітня на одному з блокпостів в Слов'янську проросійськими активістами. Інспектори перебували на території України на підставі підписаного Києвом в 2011 році Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки. Минулої неділі активісти звільнили одного з восьми спостерігачів ОБСЄ - майора Томаса Йоханссона зі Швеції. Йоханссон страждає діабетом і був відпущений за станом здоров'я.
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.