Україна, Німеччина: президентські вибори в Україні вирішують все

13 May, 2014 | |

 Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час свого візиту до Києва в вівторок, 13 травня, підкреслив "вирішальну роль" президентських виборів 25 травня для вирішення конфлікту в державі. На його думку, вкрай важливою є якомога вища явка громадян на цих виборах.

"Ми всі підтримуємо ваші зусилля і ваш підхід із організації в Україні діалогу як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні. Я сподіваюся, що в таких умовах вдасться вжити подальших заходів для звільнення захоплених приміщень, а також поступово роззброїти нелегальні військові формування і групи, досягти звільнення всіх", - сказав Штайнмаєр на брифінгу з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком в аеропорту "Бориспіль"

Український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив після зустрічі зі Штайнмаєром, що ключ до стабілізації на Сході України знаходиться "не в Києві, а в Москві". За його словами, як тільки Росія припинить підтримувати сепаратистів і терористів, ситуація заспокоїться. На міжнародному рівні український уряд прагне вести переговори, як і раніше, за участі представників Євросоюзу, США та Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.