Радко Младіч: розпочинається захист в Гаазькому суді

19 May, 2014 | |

У понеділок екс-військовий лідер боснійських сербів Ратко Младич розпочне свій захист у Гаазькому трибуналі, де його звинувачують у геноциді та злочинах проти людства.

72-річий обвинувачений - один з найвищих посадовців, які опинялися на лаві Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії.
Ратко Младич заперечує висунуті проти нього 11 звинувачень, які стосуються періоду Боснійської війни 1992-95 рр.

Зокрема Ратко Младича звинувачують у причетності до масових убивств у Сребрениці, де загинули понад 7 тисяч боснійських хлопчиків та чоловіків.
Ця різанина стала найжахливішим злочином у Європі з часів Другої Світової війни.

Захист наполягає на тому, що генерал Младич був лише солдатом, який виконував накази.

Його адвокати описують його як патріота, який боровся за захист свого народу.
Захист сподівається спростувати звинувачення прокурора про те, що генерал вів кампанію, спрямовану на етнічне "очищення" частини Боснії, щоби перетворити її на частину Великої Сербії.

Водночас адвокати, як припускають, акцентуватимуть увагу на тому, що в пана Младича проблеми з пам'яттю, які призвели до того, що йому складно розрізнити правду та фікцію.

Як розповідає кореспондент ВВС, багато вцілілих у Балканському конфлікті вважають Ратко Младича винним у своїх стражданнях.
Захист матиме 207 годин на представлення своїх аргументів: так само, як і обвинувачення.

Ратко Младич під час Боснійської війни керував армією боснійських сербів. Він переховувався 16 років перш, ніж був заарештований у 2011 на півночі Сербії.
Крім пана Младича, на лаві обвинувачених у Гаазі перебуває і лідер боснійських сербів Радован Караджич, якого також звинувачують у воєнних злочинах та злочинах проти людства.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.