Радко Младіч: розпочинається захист в Гаазькому суді
У понеділок екс-військовий лідер боснійських сербів Ратко Младич розпочне свій захист у Гаазькому трибуналі, де його звинувачують у геноциді та злочинах проти людства.
72-річий обвинувачений - один з найвищих посадовців, які опинялися на лаві Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії.
Ратко Младич заперечує висунуті проти нього 11 звинувачень, які стосуються періоду Боснійської війни 1992-95 рр.
Зокрема Ратко Младича звинувачують у причетності до масових убивств у Сребрениці, де загинули понад 7 тисяч боснійських хлопчиків та чоловіків.
Ця різанина стала найжахливішим злочином у Європі з часів Другої Світової війни.
Захист наполягає на тому, що генерал Младич був лише солдатом, який виконував накази.
Його адвокати описують його як патріота, який боровся за захист свого народу.
Захист сподівається спростувати звинувачення прокурора про те, що генерал вів кампанію, спрямовану на етнічне "очищення" частини Боснії, щоби перетворити її на частину Великої Сербії.
Водночас адвокати, як припускають, акцентуватимуть увагу на тому, що в пана Младича проблеми з пам'яттю, які призвели до того, що йому складно розрізнити правду та фікцію.
Як розповідає кореспондент ВВС, багато вцілілих у Балканському конфлікті вважають Ратко Младича винним у своїх стражданнях.
Захист матиме 207 годин на представлення своїх аргументів: так само, як і обвинувачення.
Ратко Младич під час Боснійської війни керував армією боснійських сербів. Він переховувався 16 років перш, ніж був заарештований у 2011 на півночі Сербії.
Крім пана Младича, на лаві обвинувачених у Гаазі перебуває і лідер боснійських сербів Радован Караджич, якого також звинувачують у воєнних злочинах та злочинах проти людства.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.