Вибори до Європарламенту: євро скептики та праворадикали перемагають

26 May, 2014 | |

Євроскептики та праворадикальні партії святкують тріумф на виборах до Європарламенту. Прем'єр-міністр Франції назвав такі результати "політичним землетрусом".

Французький національний фронт (FNF), за попередніми даними, набрав понад 26%, а Незалежна партія Великої Британії (UKIP) (27,5%), тоді як три великі центристські блоки втрачають місця.

Такі результати надають більшу вагу тим, хто хоче послабити вплив ЄС або взагалі його ліквідувати.

Хоча і прихильники ЄС можуть святкувати хоч незначну, але перемогу.
Згідно з попередніми даними Європейського парламенту, проєвропейські партії набирають 43,1% голосів. Це вперше, коли їхній результат не впав у порівнянні із попередніми виборами - хоча й зростання незначне - лише 0,1%.
"Вперше за 100 років національні вибори в Британії виграла інша партія - не лейбористи чи консерватори."

"Люди заявили голосно і ясно", - сказала тріумфатор французьких виборів Марін ле Пен у штабі Національного фронту в Парижі.

"Вони більше не хочуть, щоб ними керували з-за кордону, європейські комісари та технократи, яких не обирають. Вони хочуть, що їх захищали від глобалізації і повернули важелі впливу на їхню долю".

Попередні результати свідчать, що Національний фронт отримує 25 місць у Європарламенті - вражаюче зростання у порівнянні із їхніми трьома місцями на минулих виборах у 2009 році.

Партія також поширила надзвичайну заяву, у якій звинувачує уряд у фальсифікаціях.

 

За ЄС - більшість

 

Правоцентристська Європейська народна партія, як виглядає, отримує 212 із 751 місць у Європарламенті. Попередні результати у 28,23% дозволять їй і надалі бути найбільшою фракцією - хоча матимуть вони на 60 місць менше, ніж раніше.
Для багатьох соціалістів - це була ніч розчарування, включно з їхнім кандидатом на посаду президента Єврокомісії Мартіном Шульцом
Далі ідуть соціалісти із 186 місцями (24,77%), ліберали - 70 місць (9,32%) та зелені - 55 місць (7,32%).
Лідер ЄНП Жан-Клод Юнкер наполягає, що більшість людей проголосували за те, щоб бути частиною Європи.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: