Донбас: жоден європейський інвестор не хоче мати справу з "ДНР"

13 Nov, 2014 | |

Жоден європейський інвестор не погодився перереєструвати свій бізнес в "ДНР".

У найближчі 10 років Донбас не побачить нових іноземних.

Європейський бізнес за окремими винятками зупинив свій бізнес на територіях, непідконтрольних Україні. "Найбільш суттєво великий європейський інвестор був представлений в Донбасі у фінансовому секторі, зокрема - розвинута мережа банків UniCredit Bank та Райффайзен Інтернешнл. Їхні філіали були частково пограбовані і припинили роботу. Теж саме сталося і з відомою торгівельною мережею METRO в Донецьку та Луганську", - каже представник Торгово-промислової палати України Геннадій Болдир. Ті ж інвестори, які працювали на так званих "довгих грошах", тобто інвестували у виробництво, швидко свої капітали вивести не можуть. Вони закрили офіси в Донецьку, а виробничі площі, якщо це було можливо, перевели із зони війни в інші регіони України, каже Болдир.

Збитковий бізнес

 

Але достовірної статистики із зони АТО про прямі збитки, які несуть європейські інвестори від бойових дій на території Донбасу, немає. Лише по фронтових зведеннях чи з власних джерел можна судити, що збитки ці доволі значні, зазначає представник Торгово-промислової палати. Зокрема, через втрату ринків в Криму та Донбасі, падіння попиту на продукцію в середньому склало 15-25 відсотків за останні півроку. А в жовтні вже сягнуло 40 відсотків. У Донецьку компанія закрила торгівельні комплекси. А виробництво продовжує працювати на підконтрольній Україні території.

Водночас, компанії з європейськими інвестиціями не збираються перереєстровуватися, як того вимагає керівництво "ДНР". Зокрема, як повідомляє прес-служба "ДНР", станом на третє листопада вже пройшли перереєстрацію майже 3000 фізичних осіб і більше 1200 підприємців - юридичних осіб. "У мене великі сумніви, що ці цифри відповідають дійсності. Принаймні, із спілкування з іншими інвесторами знаю, що жоден європейський інвестор не погодився сплачувати податки в "ДНР". Стосовно ж міжнародних продуктових торгівельних мереж, то вони погодилися працювати в Донецьку лише на умовах підпорядкування Україні", - зазначила представниця іноземної компанії. У самих же продуктових мережах, зокрема в торгівельному центрі "Ашан", який продовжує роботу у Донецьку, від коментарів з цього приводу відмовилися.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за