Греція: ситуація із боргами залишається складною

06 Feb, 2015 | |

Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс закликав Німеччину не принижувати країну через її борги.

Перед зустріччю зі своїм німецьким колегою пан Варуфакіс порівняв часи, які переживає Греція, із міжвоєнним становищем Німеччини.

Після Першої світової війни Німеччина була обтяжена величезними боргами, і їй загрожувала гіперінфляція, що завдавало шкоди усій економіці.

"Я думаю, що з усіх країн Європи, німці найкраще зрозуміють цю просту тезу", - заявив він в інтерв'ю німецькому телебаченню ARD.

"Якщо ви принижуєте горду націю занадто довго і змушуєте її хвилюватися через боргову дефляцію, не лишаючи світла в кінці тунелю, ситуація зрештою закипає", - наголосив Варуфакіс.

 

Реструктуризація

Цього тижня грецький міністр фінансів відвідує європейські столиці, аби досягти підтримки з боку європейських лідерів плану Греції з реструктуризації її боргу.
Серед країн єврозони Німеччина вважається відвертим противником будь-якого скорочення грецького боргу, який зараз складає 323 млрд євро, тобто близько 175% ВВП країни.

Канцлер Ангела Меркель виключила можливість списання боргу.
У четвер грецький фондовий ринок різко впав після заяви Європейського центрального банку (ЄЦБ) про відмову приймати грецькі облігації в обмін на кредитування.

Такий крок ЄЦБ зробив у відповідь на прагнення Греції змінити умови 240-мільярдної фінансової допомоги, і це змусить грецький центробанк влити додаткові десятки мільярдів євро у банківську систему для забезпечення ліквідності банків.

Яніс Варуфакіс, а також новий прем'єр Греції Алексіс Ціпрас прийшли до влади, вигравши у січні вибори на фоні обіцянок досягти списанні половини боргу країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.