Греція: ситуація із боргами залишається складною
Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс закликав Німеччину не принижувати країну через її борги.
Перед зустріччю зі своїм німецьким колегою пан Варуфакіс порівняв часи, які переживає Греція, із міжвоєнним становищем Німеччини.
Після Першої світової війни Німеччина була обтяжена величезними боргами, і їй загрожувала гіперінфляція, що завдавало шкоди усій економіці.
"Я думаю, що з усіх країн Європи, німці найкраще зрозуміють цю просту тезу", - заявив він в інтерв'ю німецькому телебаченню ARD.
"Якщо ви принижуєте горду націю занадто довго і змушуєте її хвилюватися через боргову дефляцію, не лишаючи світла в кінці тунелю, ситуація зрештою закипає", - наголосив Варуфакіс.
Реструктуризація
Цього тижня грецький міністр фінансів відвідує європейські столиці, аби досягти підтримки з боку європейських лідерів плану Греції з реструктуризації її боргу.
Серед країн єврозони Німеччина вважається відвертим противником будь-якого скорочення грецького боргу, який зараз складає 323 млрд євро, тобто близько 175% ВВП країни.
Канцлер Ангела Меркель виключила можливість списання боргу.
У четвер грецький фондовий ринок різко впав після заяви Європейського центрального банку (ЄЦБ) про відмову приймати грецькі облігації в обмін на кредитування.
Такий крок ЄЦБ зробив у відповідь на прагнення Греції змінити умови 240-мільярдної фінансової допомоги, і це змусить грецький центробанк влити додаткові десятки мільярдів євро у банківську систему для забезпечення ліквідності банків.
Яніс Варуфакіс, а також новий прем'єр Греції Алексіс Ціпрас прийшли до влади, вигравши у січні вибори на фоні обіцянок досягти списанні половини боргу країни.
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.