Греція: ситуація із боргами залишається складною

06 Feb, 2015 | |

Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс закликав Німеччину не принижувати країну через її борги.

Перед зустріччю зі своїм німецьким колегою пан Варуфакіс порівняв часи, які переживає Греція, із міжвоєнним становищем Німеччини.

Після Першої світової війни Німеччина була обтяжена величезними боргами, і їй загрожувала гіперінфляція, що завдавало шкоди усій економіці.

"Я думаю, що з усіх країн Європи, німці найкраще зрозуміють цю просту тезу", - заявив він в інтерв'ю німецькому телебаченню ARD.

"Якщо ви принижуєте горду націю занадто довго і змушуєте її хвилюватися через боргову дефляцію, не лишаючи світла в кінці тунелю, ситуація зрештою закипає", - наголосив Варуфакіс.

 

Реструктуризація

Цього тижня грецький міністр фінансів відвідує європейські столиці, аби досягти підтримки з боку європейських лідерів плану Греції з реструктуризації її боргу.
Серед країн єврозони Німеччина вважається відвертим противником будь-якого скорочення грецького боргу, який зараз складає 323 млрд євро, тобто близько 175% ВВП країни.

Канцлер Ангела Меркель виключила можливість списання боргу.
У четвер грецький фондовий ринок різко впав після заяви Європейського центрального банку (ЄЦБ) про відмову приймати грецькі облігації в обмін на кредитування.

Такий крок ЄЦБ зробив у відповідь на прагнення Греції змінити умови 240-мільярдної фінансової допомоги, і це змусить грецький центробанк влити додаткові десятки мільярдів євро у банківську систему для забезпечення ліквідності банків.

Яніс Варуфакіс, а також новий прем'єр Греції Алексіс Ціпрас прийшли до влади, вигравши у січні вибори на фоні обіцянок досягти списанні половини боргу країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.