Швеція: підвищує оборонний бюджет на тлі військової активності з боку Росії
Швеція підніме витрати на оборону на 10,2 млрд шведських крон (1,09 млрд євро, $ 1,18 млрд) за період з 2016 по 2020 рік, про це повідомляють в уряді на тлі побоювань щодо військової активності Росії.
"Угода посилає сигнал на міжнародному рівні, що Швеція реагує на ситуації в галузі безпеки в світі, що Швеція є гарантом миру і стабільності в Північній Європі, і що захист території Швеції знаходиться у фокусі," сказав міністр оборони Пітер Халтквіст інформаційній агенції ТТ.
12 березня уряд Швеції, оголосив збільшення витрат на 6,2 млрд крон протягом п'яти років.
Але опозиція відкинула цю заявку, сказавши, що цих грошей занадто мало.
В п'ятницю 17 квітня угоду було укладено хоча сума її на 8,0 млрд крон менше, ніж просили військові.
Значну частку грошей буде витрачено на модернізацію суден, які можуть виявляти та перехоплювати підводні човни і модернізацію військ на стратегічно розташованому в Балтійському морі острові Готланд.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?