Євросоюз: для європейських фермерів виділено 500 млн. євро

08 Sep, 2015 | |

Міністри аграрної промисловості ЄС анонсували 500 млн євро допомоги фермерам після того, як тисячі аграріїв вийшли на протести в Брюсселі.
Більшість протестувальників - фермери з Бельгії, Франції та Німеччини, які виступили проти зниження цін на свою продукцію.

Вони заблокували тракторами вулиці біля штаб-квартири ЄС, де проходила зустріч міністрів аграрної промисловості країн Євросоюзу.
У Єврокомісії стверджують, що "добре знають про складну ситуацію", з якою довелося зіткнутися фермерам.

"Комісія дуже серйозно ставиться до своєї відповідальності перед фермерами і готова підтримувати її відповідними фондами", - заявив віце-президент Європейської комісії Юркі Катайнен.

Фінансову допомогу планують виділити, зокрема, виробникам молока, які серйозно постраждали через заборону Росією імпорту продуктів харчування з ЄС та проблеми з регулюванням ринку молочної продукції.
Інші чинники, зокрема зміна традиційної дієти та зменшення попиту зі сторони Китаю, також вплинули на зниження цін на молочні продукти, а також на яловичину та свинину.

 

"Європа тоне в молоці"

Пакет фінансової допомоги фермерам з'явився перед зустріччю міністрів у Брюсселі в понеділок, де обговорювалися питання ціни на молочну продукцію та впливу російських санкцій.

"Європа тоне в молоці", - написано на банері учасників акції протесту, які представляють Європейську молочну асоціацію.
За даними поліції, до протестів приєдналися 4,8 тис. фермерів, які пригнали більш ніж 1,45 тис. тракторів.

Британський представник на зустрічі міністрів у Брюсселі Ліз Трасс закликала створити "молочний ринок ф'ючерсів", подібний до тих, які вже створені для зерна і цукру. Як відзначають у британському уряді, такий крок дозволить надати виробникам молока більше впевненості щодо майбутніх цін.
Деякі представники фермерів закликають ввести визначені квоти для молочної продукції, щоб уникнути необхідності продавати молоко у збиток.
Фермер Хайнц Торварс, який приїхав до Брюсселя з південної Німеччини, розповідає: "Ціна на молоко становить близько 28 центів [за літр], або нижче. Цього не достатньо, навіть щоб покрити видатки".

За оцінками міністра аграрної промисловості Франції, близько 22 тисяч фермерських господарств у країні - 10% від їхньої загальної кількості - зіткнулися з небезпекою банкрутства і заборгували разом близько 1 млрд євро.
Заборона імпорту Росією закрила для Євросоюзу головний ринок збуту аграрної продукції, який щороку приносив до 5,5 млрд євро.

"Село змушене взяти на себе тягар російської заборони. Фермери платять ціну за міжнародну політику", - заявив президент Європейської фермерської асоціації Copa Альберт Ян Маат.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.