21 червня в Люксембурзі відбулося засідання Ради міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу у рамках якого обговорено питання посилення політичного та санкційного тиску на Білорусь. Результатами засідання стали рішення Євросоюзу «бити по гаманцям Лукашенка».
США: нові санкції за втручання в вибори та у справи України
Мінфін США оголосив про нові санкції проти Росії, які стосуються як фізичних, так і юридичних осіб. У список внесли трьох фізичних осіб і п'ять компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним.
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
28 травня 2020 року Статс-секретар міністерства закордонних справ Німеччини Мігель БЕРГЕР викликав Посла Росії в Німеччині Сергія НЕЧАЄВА для різкого висловлення протесту у зв’язку із хакерськими атаками на німецький законодавчий орган – Бундестаг. Німеччина збирається виступати за введення проти Росії кіберсанкцій – нового санаційного режиму Євросоюзу, ухваленого Радою Європейського Союзу в травні 2019 року. Що це означає для України і які відкриває перспективи для покарання тих, хто атакує українську критичну інфраструктуру?
США: нові санкції проти Росії в сфері кібербезпеки
Мінфін США ввів санкції у відношенні шести російських компаній - «Бізнес-столиця», «Оптима», «Трейд-Інвест», «ЦАО», «Вертикаль», «Юніком», а також хакерського угруповання Evil Corp (відома як Dridex gang) .
Крім того, в «чорний список» внесено 17 осіб, в тому громадян РФ. Це росіяни Олексій Башлики, Гульсара Бурхонова, Денис Гусєв, Андрій Плотницкий, Дмитро Слобідської, Кирило Слобідської, Дмитро Смирнов, Іван Тучков, Ігор Тараш, Артем Якубець, Максим Якубець, Тетяна Шевчук і Руслан Жмулько. Вашингтон вважає, що вони пов'язані з організацією Evil Corp.
Венесуела: США вводить ембарго проти країни
Адміністрація Трампа ввела повне економічне ембарго проти уряду Венесуели, що посилює тиск проти режиму президента Мадуро та країн, включаючи Росію та Китай, які продовжують його підтримувати.
Президент Трамп наприкінці понеділка підписав розпорядження про заморожування всіх державних активів та заборонив здійснювати операції з ним, якщо нема спеціального звільнення, проти уряду Венесуели. Цей крок ставить Венесуелу нарівні з Північною Кореєю, Іраном, Сирією та Кубою - країнами, які зараз знаходяться під такими жорсткими санкціями США.
Президент Фінляндії: Скасування санкцій проти Росії не передбачається
В ході візиту до США президент Фінляндії Саулі Нііністе відповів на питання журналістів про санкції проти Росії.
Виступаючи в четвер у Брукінзькому інституті у Вашингтоні, він заявив, що на даний момент немає ніяких перспектив для скасування санкцій, тому що не виконані Мінські угоди.
«Що в майбутньому? Нічого не сталося поки такого, щоб ми зняли санкції ... Деякі країни посилюють тиск на Росію, наприклад США. Але цей тиск обмежений. І я не бачу, що це зміниться найближчим часом », - додав він.
США готують нові санкції проти Росії
Сенатори в США почали роботу над законопроектом про додаткові санкції проти Росії для забезпечення максимального тиску на «кампанію Кремля проти демократії» в США.
Над документом працюють сенатор-республіканець Ліндсі Грем і демократ Боб Менендес. За їхніми словами, «всеосяжний законопроект» повинен зміцнити потенціал уряду США з реагування «на дії РФ».
США ввели санкції проти російського ОПК
Вашингтон звинуватив ряд оборонних підприємств Росії, Ірану, КНДР, Китаю, Туреччини та Саудівської Аравії в порушенні законів про нерозповсюдження зброї масового знищення.
Санкційна політика Заходу зберігається
Питання санкційної політики, яку проводять країни Заходу щодо Росії у зв’язку із тимчасовою окупацією Криму та початку військово агресії, є сьогодні актуальними як ніколи раніше. Вже четвертий рік Україні вдається утримувати єдність в лавах так званої Західної антиросійської коаліції. Чому це вдається і і чи існують ознаки можливого руйнування цієї коаліції?
США, Росія: посилення санкцій триває
Сполучені Штати посилюють санкції проти Росії за два тижні до зустрічі Трампа з Путіним.
Зустріч Трампа та Порошенка співпала з моментом зростання напруги у відносинах між Вашингтоном та Москвою, а також з розслідуванням російського втручання в останні президентські вибори у США.
Напередодні зустрічі США повідомили про введення санкцій проти 38 осіб та компаній, деякі з них – російські, у зв’язку із конфліктом на сході України.