Франція, Німеччина: підписано угоду про танк наступного покоління

27 Apr, 2024

Франція та Німеччина в п'ятницю підтвердили плани спільної розробки бойового танка наступного покоління, оснащеного штучним інтелектом і лазерними технологіями, що позиціонується як зміна правил гри в сучасній війні.

Під час церемонії в Парижі міністри оборони Франції та Німеччини Себастьян Лекорню та Борис Пісторіус підписали меморандум про взаєморозуміння, який закріплює розподіл 50 на 50 у промисловому виробництві передового бойового танка, який отримав назву Main Ground Combat System (MGCS).

Франція: ситуація навколо підтримки України

27 Mar, 2024

Президент Франції зустрівся з лідерами представлених в парламенті політичних партій для обговорення підтримки України в т.зв. «форматі Сен-Дені». Е.Макрон поінформував політичні сили про свою позицію у підтримці України, легітимізувавши таким чином свої подальші дії всередині країни.

Зустріч відбулась напередодні парламентського голосування стосовно двосторонньої безпекової угоди України та Франції, а також після того, як президент підняв питання про можливість відправлення військ в Україну.

Франція: підписано нові контракти по системам ППО

31 Jan, 2024

В Парижі 30 січня 2024 р. директор OCCAR-EA Йоахім Сакер і керуючий директор Eurosam Енн Діас Де Туеста підписали 14-ту поправку до контракту FSAF-PAAMS Sustainment & Enhancement (S&E).

США, Франція: обговорено стан співпраці

08 Jan, 2024

Держдепартамент США повідомив про телефонну розмову між Держсекретарем США Е.Блінкеном та Міністром закордонних справ Франції К.Колонною.

Держсекретар закликав негайно припинити незаконні напади на комерційне судно в Червоному морі з боку підтримуваних іраном хуситів і звільнити незаконно затримані судна та екіпажі.

Франція: Президент Еммануель Макрон прямує до Москви

07 Feb, 2022

Президент Франції Еммануель Макрон  прямує до Москви де має намір провести переговори, щоб допомогти деескалації напруженої ситуації навколо України.

Макрон, який має зустрітися в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним перед візитом в Україну у вівторок. Він заявив минулого тижня, що його пріоритетом є «діалог з Росією та деескалація».

Що думає Франція про відносини з Росією. Та Україною

Що думає Франція про відносини з Росією. Та Україною
16 Jun, 2020

Аналітики групи Geostrategy провели аналіз висловлювань та оцінок французьких дипломатів та експертів під час контактів, в публічних інтерв’ю та слуханнях, проведених у Комітеті Сенату Франції із зовнішньої політики. Така робота є важливою у контексті активізації України у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі.

Франція, Росія: затримано російського мільярдера

23 Nov, 2017

Суд у Франції пред'явив російському мільярдеру й сенатору Сулейману Керімову обвинувачення в ухиленні від сплати податків та відмиванні грошей.

Одного з найбагатших бізнесменів Росії затримали у Ніцці в понеділок увечері.

Суд постановив, що Керімов може залишитися на волі, але має здати французькій владі свій паспорт і внести заставу в 5 млн євро.

Росія наполягає на тому, що пан Керімов як член верхньої палати російського парламенту має дипломатичний імунітет від кримінального переслідування на території іноземних держав.

Бразилія, США, Франція: нові нафтові угоди

10 May, 2017

Exxon Mobil Corp. і Petrobras провели переговори про стратегічне партнерство, яке може включати в себе декілька активів в Бразилії і за кордоном в різних сегментах галузі.

Така угода може дати Exxon доступ до нафтових родовищ і інфраструктури в Бразилії , а контрольована державою Petroleo Brasileiro SA може отримати технології Exxon у виробництві, переробці і розподілі нафти. Компанії в заяві у вівторок уточнили що не існує в даний час переговорів спрямованих на стратегічний альянс з Exxon.

Президентські вибори у Франції: що цікавить Україну?

Presidential elections in France: Ukraine’s implications
02 Mar, 2017

The outcomes of the Presidential election in France, which is scheduled on 2017 promise to shake dramatically the whole political landscape in Europe. Ukraine is not the exception primarily because Paris plays leading role on the Normandy format of the settlement situation in Eastern Ukraine. Secondly, because Ukraine seeks to have a broader implementation of the Association agreement with the EU and France has its tools in order to enhance or to lower such activities.

Франція: триває президентська передвиборча кампанія

13 Jan, 2017

Президент Національного фронту Марін Ле Пен продовжить використовувати націоналістичну риторику. Положення фаворитки першого туру виборів трансформує президентську кампанію її конкурентів в намагання не дати їй виграти другий тур. Для того, щоб розширити свою підтримку та піднести Національного Фрону у позитивному світлі, М.Ле Пен видозмінила посилання щодо партії та сам логотип. Вона позиціонуватиме себе як загальнонаціонального кандидата, проте її діяльність буде спрямована на розкол суспільства, провокуючи мусульман та мігрантів.