Аль-Каїда: лідер закликав об’єднатися у боротьбі проти Росії та Заходу
Глава терористичної організації "Аль-Каїда" Айман Завахірі закликав ісламістів об'єднатися, щоб протистояти загрозі з боку Росії і Заходу в Сирії та Іраку.
"Американці, росіяни, іранці, алавіти і Хезболла погоджують військові дії проти нас - хіба ми не можемо припинити внутрішні чвари, щоб направити всі наші сили проти них?" - йдеться в аудіозапису звернення Аймана Завахірі, опублікованому в інтернеті.
Коли було записане це послання, невідомо, але згадка про Росію означає, що запис зроблений вже після 30 вересня, коли почалася російська кампанія у Сирії.
У вересні "Аль-Каїда" заявляла, що не визнає халіфат "Ісламської держави" та його лідера Абу Бакра аль-Багдаді, і пропонувала бойовикам "ІД" приєднатися у боротьбі проти країн західної коаліції в Іраку і Сирії.
ІД після бомбардувань своїх об'єктів російськими літаками в Сирії оголосило Росії "священний джихад".
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе
Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.