Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика

19 May, 2016 | |

 

Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
 

Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії  назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.

"Тривале штучне втягування Подгориці до альянсу відбувається на основі келійних домовленостей з чорногорської верхівкою без урахування думки громадян цієї країни і в обхід тих самих демократичних принципів і процедур, прихильність до яких НАТО настільки активно декларує", - сказала Захарова.

Також для Захарової приєднання Чорногорії до НАТО «лише підтверджує прагнення Брюсселя максимально форсувати вступний процес і надати йому незворотного характеру».

Чорногорія отримала офіційне запрошення до Північноатлантичного альянсу на початку грудня минулого року. 

Разом з тим, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам, що будь-які можливі санкції і «відповідні заходи» Росії на вступ Чорногорії до альянсу є невиправданими.

Держсекретар США Джон Керрі привітав Чорногорію з підписанням документу.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.