Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика
Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.
"Тривале штучне втягування Подгориці до альянсу відбувається на основі келійних домовленостей з чорногорської верхівкою без урахування думки громадян цієї країни і в обхід тих самих демократичних принципів і процедур, прихильність до яких НАТО настільки активно декларує", - сказала Захарова.
Також для Захарової приєднання Чорногорії до НАТО «лише підтверджує прагнення Брюсселя максимально форсувати вступний процес і надати йому незворотного характеру».
Чорногорія отримала офіційне запрошення до Північноатлантичного альянсу на початку грудня минулого року.
Разом з тим, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам, що будь-які можливі санкції і «відповідні заходи» Росії на вступ Чорногорії до альянсу є невиправданими.
Держсекретар США Джон Керрі привітав Чорногорію з підписанням документу.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.