Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика

19 May, 2016 | |

 

Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
 

Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії  назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.

"Тривале штучне втягування Подгориці до альянсу відбувається на основі келійних домовленостей з чорногорської верхівкою без урахування думки громадян цієї країни і в обхід тих самих демократичних принципів і процедур, прихильність до яких НАТО настільки активно декларує", - сказала Захарова.

Також для Захарової приєднання Чорногорії до НАТО «лише підтверджує прагнення Брюсселя максимально форсувати вступний процес і надати йому незворотного характеру».

Чорногорія отримала офіційне запрошення до Північноатлантичного альянсу на початку грудня минулого року. 

Разом з тим, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив журналістам, що будь-які можливі санкції і «відповідні заходи» Росії на вступ Чорногорії до альянсу є невиправданими.

Держсекретар США Джон Керрі привітав Чорногорію з підписанням документу.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради