Грузія, США: триває пошук шляхів опору російській агресії

04 Jan, 2017 | |

1-2 січня 2017 року Грузію відвідали Голова Комітету з питань Збройних Сил Сенату США Джон Маккейн, сенатори Ліндсі Грем та Еміі Клобушара. Відбулися їхні зустрічі з керівництвом Грузії. Під час зустрічі з Президентом Г.Маргвелашвілі було обговорено питання стратегічного партнерства Грузії та США, зокрема і у контексті запровадження ЗВТ, ситуацію на лініях окупації та в регіоні, а також перспективи інтеграції країни в НАТО. Було заявлено про те, що  Грузія готова до активної та плідної співпраці з новою Адміністрацією США. Також наголошувалося, що після 8 років окупації Грузія продовжує стояти перед російською військовою агресією та можливостю подальшої окупації країни.

Американські сенатори заявили про те, що США і надалі підтримуватимуть територіальну цілісність, європейську та євроатлантичну інтеграцію, демократичні перетворення в Грузії. Маккейн заявив буквально наступне:

«Світ став набагато небезпечнішим через В.Путіна, який у 2008 році нелегально та аморально вторгся в Грузію, після цього – в Крим. Він здійснює тиск на хоробрі країни Балтії. Глибоко переконаний, що демократія переможе. Ми є гарантами миру та свободи американського та грузинського народів. Грузія буде вільною, єдиною та незалежною. 2017 рік стане роком більшої військової підтримки, більшої торгівлі, більшої економічної інтеграції, більшого тиску на Росію за її агресію не лише в Грузії, але й в усьому світі, роком посилення санкцій, у тому числі через здійснені Кремлем кібератаки на наші країни. Настав час показати Путіну, що з нас досить».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.