Венесуела: Президент заявив про спробу перевороту
Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про атаку на Верховний суд країни у столиці Каракасі, яка була здійснена ввечері у вівторок, 27 червня, з викраденого поліцейського гелікоптера, та назвав цю події "тероризмом та спробою перевороту", пише DW.
Мадуро, проти якого вже кілька місяців тривають масові акції громадянської непокори із застосуванням насильства, повідомив, що з гелікоптера на Верховний суд було скинуто дві гранати, жодна з яких не розірвалася. У відповідь президентом були приведені у бойову готовність системи протиповітряної оборони, інформує агентство dpa. Мадуро наголосив, що відповідальні за "терористичну атаку на наші органи влади" будуть невдовзі упіймані, а також закликав представників опозиції засудити напад. В результаті інциденту ніхто не постраждав.
Пілота вертольота ідентифікували як Оскара Переса, який, як стверджується на його сторінці в соцмережі Instagram, є працівником національної поліції Венесуели. У своєму Instagram чоловік запевняє, що є частиною об'єднання військових, поліцейських та цивільних осіб, які виступають за зміну "корумпованої" влади в країні.
За інформацією президента країни, викрадач гелікоптера пов'язаний з колишнім міністром внутрішніх справ країни Мігелом Родрігесом Торресом. Останній, переконаний Мадуро, був серед змовників, які намагались усунути його від влади за підтримки Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США.
Нагадаємо, криваві заворушення у Венесуелі не стихають вже другий місяць. Люди протестують проти змін до конституції країни, які хоче внести президент Ніколас Мадуро. Студенти і опозиція обурені наміром чинного глави держави змінити основний закон. Згодом мирні марші переросли у криваве протистояння.
13 травня у Венесуелі протестувальники, які виступають політики президента Ніколаса Мадуро, провели по вулицях багатьох міст автокортежі. Крім автомобілістів, у моторизованих акціях протесту взяли участь мотоциклісти, велосипедисти і навіть вершник. 12 червня один із будинків верховного суду Венесуели підпалили.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.