Росія: радіаційно-моніторингові станції вимкнено
Дві російські радіаційно-моніторингові станції вийшли в офлайн минулих вихідних після повідомлень про ядерну аварію в Архангельській області на північному кордоні Росії, що викликало побоювання в світі.
Російський уряд був розпливчастим і часом суперечливим, коли інформував про таємничий вибух під час військових випробувань 8 серпня.
Щонайменше п’ять вчених-ядерників загинули, і короткий сплеск радіації був виявлений над сусіднім Северодвінськом.
За даними Організації Договору про заборону ядерних випробувань (CTBTO), яка працює з міжнародною мережею радіаційно-моніторингових станцій, дві ключові російські станції вийшли в офлайн через два дні після незрозумілого вибуху та повідомлень про сплеск радіації.
За інформацією російських чиновників, повідомляє РБК, на станціях в Дубно та Кірові стались "проблеми з мережею та зв'язком" через два дні після вибуху в Архангельській області.
Російські військові заперечували, що вибухом було випущено будь-яке випромінювання, і офіційну заяву влади Сєвєродвінська, що повідомляє громадськість про підвищення рівня радіації, було спокійно знято з веб-сайту міської влади.
Керівник CTBTO Лассіна Зербо (Lassina Zerbo) написав у неділю в Twitter, що організація вирішувала з операторами станції "технічні проблеми, які виникли на двох сусідніх станціях".
Він включив графіки моделювання організацією розповсюдження радіоактивних частинок у часі.
Графіки та моделі CTBTO включали часові позначки, що вказували куди будуть рухатися радіоактивні частинки.
Припускають, що вибух був спричинений невдалим випробуванням крилатої ракети з ядерним зарядом.
Однак дані свідчать про те, що випромінювання що виникло після вибуху 8 серпня, було локалізовано і маломасштабне. Експерти кажуть, що ядерна крилата ракета мала б викиди набагато більше.
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.