Норвегія: три новітні винищувачі F-35 прибули на базу Ørland у графстві Тренделаг в центрі Норвегії

28 May, 2020 | |

Три нові багатофункціональні літаки F-35A Королівських ВПС Норвегії (RoNAF) приземлилися на базі Орлан в центральній Норвегії 26 травня після більш ніж 10 годин польоту зі США.

Норвегія - четверта країна після США, Ізраїлю та Італії, які отримали винищувачі F-35.

Норвегія приєдналася до програми F-35 як партнер у фазі розвитку системи та демонстрації. У листопаді 2008 року уряд Норвегії обрав F-35 як заміну флоту F-16. А у вересні 2015 року перший F-35A був представлений перед норвезькими та американськими урядовими особами та керівництвом Lockheed Martin на урочистій церемонії на виробництві Lockheed Martin у Форт-Ворті, штат Техас.

Перші два реактивні літаки для Норвегії були доставлені до бази ВПС Люк, штат Арізона, наприкінці 2015 року, де вони використовуються для підготовки пілотів.

Норвегія отримала свої перші F-35 три роки тому. Наразі в країні є 15 винищувачів  п’ятого покоління, але вона планує розширити свій флот до 52 до 2025 року, після чого всі F-16 Норвегії будуть зняті з чергування.

Програма виробництва F-35 давно зазнала перевищення витрат, затримку та дефіцит комплектуючих деталей. Однак зараз витрати знижуються, і літак буде найсучаснішим у світі, заявили американські чиновники.

Окрім США, 11 країн світу купують ці літаки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон