Індія: Прем'єр-міністр Моді зустрівся з президентом Росії Путіним
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок, щоб обговорити оборонні та торговельні відносини.
Порядок денний щорічного саміту включає політичні та оборонні питання, повідомляє міністерство закордонних справ Індії.
Зустріч Моді та Путіна в Нью-Делі відбулася через кілька годин після того, як міністри оборони та закордонних справ двох країн провели стратегічний діалог для обговорення зміцнення зв’язків між Індією та Росією. Дві країни також підписали низку двосторонніх оборонних угод, включаючи закупівлю Індією понад 600 000 штурмових гвинтівок у Росії.
Міністерство оборони Індії назвало це «визначною» угодою, яка замінить гвинтівку місцевого виробництва сучасною зброєю, що покладе край «довгим пошукам» для потреб її армії.
Також дві країни підписали угоду про продовження військово-технологічного співробітництва на наступне десятиліття.
Індія та Росія мають довгу історію тісних зв’язків і вже поставили перед собою ціль до 30 мільярдів доларів двосторонньої торгівлі до кінця 2025 року. Але нещодавно Індія наблизилася до Сполучених Штатів, які вона вважає критичними для протидії Китаю. Індія та Китай мали багатомісячне військове протистояння вздовж їхнього спірного кордону.
У той же час Росія висловила застереження щодо формування коаліції за участю США, Індії, Японії та Австралії, утвореної у відповідь на зростаючу напористість Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Індія намагається налагодити свої оборонні відносини з Росією, при цьому вона нарощує свої військові зв'язки зі Сполученими Штатами. Індія та Росія обговорюють і, ймовірно, підпишуть 10-річну військово-технічну угоду, яка може допомогти у передачі нових технологій Індії.
Індія великий покупець військового обладнання, значною мірою залежала від колишнього Радянського Союзу під час холодної війни. Але потім почала диверсифікувати свої покупки, вибираючи також американське обладнання. Під час президентства Дональда Трампа США та Індія уклали оборонні угоди на суму понад 3 мільярди доларів. Двостороння оборонна торгівля зросла майже з нуля в 2008 році до 15 мільярдів доларів у 2019 році.
Придбання Індією російських ракетних систем С-400, які вона вважає критичними для протидії Китаю, може виявитися подразником індо-американських відносин. С-400 — це складна система протиповітряної оборони. Очікується, що після придбання це дасть Індії стратегічне стримування проти Китаю та Пакистану.
Однак угода про ракетну систему з Москвою поставила Індію під загрозу санкцій США. Вашингтон попросив своїх партнерів триматися подалі від російської військової техніки, щоб уникнути можливих санкцій.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Тріумф Зеленського
Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.