Індія: Прем'єр-міністр Моді зустрівся з президентом Росії Путіним

06 Dec, 2021 | |

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок, щоб обговорити оборонні та торговельні відносини.

Порядок денний щорічного саміту включає політичні та оборонні питання, повідомляє міністерство закордонних справ Індії.

Зустріч Моді та Путіна в Нью-Делі відбулася через кілька годин після того, як міністри оборони та закордонних справ двох країн провели стратегічний діалог для обговорення зміцнення зв’язків між Індією та Росією. Дві країни також підписали низку двосторонніх оборонних угод, включаючи закупівлю Індією понад 600 000 штурмових гвинтівок у Росії.

Міністерство оборони Індії назвало це «визначною» угодою, яка замінить гвинтівку місцевого виробництва сучасною зброєю, що покладе край «довгим пошукам» для потреб її армії.

Також дві країни підписали угоду про продовження військово-технологічного співробітництва на наступне десятиліття.

Індія та Росія мають довгу історію тісних зв’язків і вже поставили перед собою ціль до 30 мільярдів доларів двосторонньої торгівлі до кінця 2025 року. Але нещодавно Індія наблизилася до Сполучених Штатів, які вона вважає критичними для протидії Китаю. Індія та Китай мали багатомісячне військове протистояння вздовж їхнього спірного кордону.

У той же час Росія висловила застереження щодо формування коаліції за участю США, Індії, Японії та Австралії, утвореної у відповідь на зростаючу напористість Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Індія намагається налагодити свої оборонні відносини з Росією, при цьому вона нарощує свої військові зв'язки зі Сполученими Штатами. Індія та Росія обговорюють і, ймовірно, підпишуть 10-річну військово-технічну угоду, яка може допомогти у передачі нових технологій Індії.

Індія великий покупець військового обладнання, значною мірою залежала від колишнього Радянського Союзу під час холодної війни. Але потім почала диверсифікувати свої покупки, вибираючи також американське обладнання. Під час президентства Дональда Трампа США та Індія уклали оборонні угоди на суму понад 3 мільярди доларів. Двостороння оборонна торгівля зросла майже з нуля в 2008 році до 15 мільярдів доларів у 2019 році.

Придбання Індією російських ракетних систем С-400, які вона вважає критичними для протидії Китаю, може виявитися подразником індо-американських відносин. С-400 — це складна система протиповітряної оборони. Очікується, що після придбання це дасть Індії стратегічне стримування проти Китаю та Пакистану.

Однак угода про ракетну систему з Москвою поставила Індію під загрозу санкцій США. Вашингтон попросив своїх партнерів триматися подалі від російської військової техніки, щоб уникнути можливих санкцій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: