США, Катар: лідери зустрінуться на тлі енергетичних проблем Європи

26 Jan, 2022 | |

Запланований візит шейха Таміма бін Хамада Аль Тані до Білого дому, перший з тих пір, як Байден обійняв посаду минулого року, відбувся в той час, коли Вашингтон обговорює з державами і компаніями, що виробляють енергоресурси, потенційне перенаправлення поставок до Європи, якщо Росія вторгнеться в Україну .

У понеділок повідомлялось, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови обговорив це питання з міністром закордонних справ Катару, найбільшого виробника скрапленого природного газу.

США та ЄС намагаються створити плани енергобезпеки, якщо Росія скоротить постачання до Європи через бажання досягнути своїх цілей в Україні.

За словами Білого дому, емір Катару проведе переговори з президентом США Джо Байденом з низки питань, акцентуючись на  глобальній енергетичній безпеці, на тлі занепокоєння щодо поставок газу до Європи.

Зустріч еміра з Байденом надасть лідерам можливість обговорити «забезпечення стабільності глобальних поставок енергії», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Інші питання будуть включати «сприяння безпеці та процвітанню в Перській затоці та більш широкому регіоні Близького Сходу» та «підтримку народу Афганістану».

Вашингтон стурбований тим, що Росія, яка зібрала понад 100 000 військових на кордоні з Україною, може вторгнутися до свого сусіда, що спричинить санкції США та Європи, які змусять Кремль припинити поставки російського газу до Європи.

Глобальні поставки газу вже обмежені, а постачання енергоносіїв з Катару закріплені за довгостроковими контрактами на постачання, які неможливо легко розірвати.

ЄС зможе знайти альтернативні поставки газу в «досить менших обсягах із безлічі джерел», щоб компенсувати російське відключення, за словами високопоставленого чиновника адміністрації Байдена, який повідомив агентству Associated Press про внутрішні обговорення цього питання на  умовах анонімності.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.