Європарламент: тиск Росії неприйнятний
Європарламент ухвалив резолюцію щодо тиску Росії на країни Східного партнерства й закликав керівництво ЄС захистити Україну, Молдову та Вірменію. До тексту остаточного документу порівняно з проектом резолюції внесли дві поправки. Вони стосуються того, що Росія вже заборонила ввезення вин з Молдови, а також того, що вона змушує сусідів вступати до Митного союзу, а не тільки співпрацювати.
Напередодні європарламентарі провели обговорення цього питання й одностайно підтримали країни Східного партнерства і засудили економічний тиск, який Росія чинить на Україну, Вірменію, Молдову та Грузію, намагаючись перешкодити поглибленню їхніх торгових зв'язків із ЄС.
В резолюції Європарламенту згадані "санкції проти українського експорту", "тиск на Молдову шляхом заборони експорту винної продукції", "перешкоди на шляху вирішення Придністровського конфлікту" та "погрози щодо безпеки в бік Вірменії".
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.