Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Проте ми побоюємося деяких кроків з українського боку, які можуть позбавити нас можливості підписати цю Угоду. Сподіваюся, що незабаром юристи дадуть відповідь на запитання, чи можливе створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС та її одночасна співпраця з Митним союзом.
Можливо, намір поглибити таку співпрацю - лише декларації з боку Києва, мені складно про це говорити. Але існує ймовірність того, що ці два вектори зовнішньої політики України виявляться несумісними.
Це складна ситуація передусім для України, а не для нас. Тому що наша позиція – зрозуміла і прозора: ми підпишемо Угоду про асоціацію з країною, яка відкрита для співпраці з ЄС. Для нас тут немає проблем. Але можуть виникнути проблеми в України, якщо вона вирішить інтенсифікувати контакти в рамках Митного союзу.
Єжи БУЗЕК, депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія» для Geostrategy.Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.