Європейський Союз уважно слідкує за розвитком ситуації в регіоні Близького Сходу, для якого важливо знайти шляхи його врегулювання, оскільки він несе пряму загрозу європейському континенту: збільшення насилля в регіоні, тероризм, проблема біженців та незаконного захоплення тимчасово окупованих територій.
Ірак: урядові війська взяли під контроль нафтові родовища
Іракські урядові війська взяли під контроль два найбільших нафтових родовища в провінції Кіркук після того, як їх покинули сили іракських курдів.
США закликали курдів і уряд Іраку - своїх союзників у регіоні - утриматися від ескалації конфлікту. Курдське командування назвало подію "оголошенням війни".
Іракські війська почали операцію із повернення контролю над Кіркуком у понеділок. Три тижні тому відбувся суперечливий референдум про незалежність Курдистану.
Ірак: керівництво країни обіцяє знищити ІД
Прем'єр Іраку Хайдер Абаді заявив, що в 2016 році екстремістське угрупування "Ісламська держава" на території країни буде повністю переможена.
У телевізійному зверненні після звільнення від ІД великого міста Рамаді він заявив, що наступною метою іракської армії стане Мосул, який утримують бойовики.
"2015 був роком звільнення, а 2016 стане роком великих перемог, коли всі сили "Даіш", присутні на території Іраку і Месопотамії, будуть знищені", - сказав Абаді.
Повернення Рамаді під урядовий контроль стало однією найбільших перемог іракської армії з 2014 року, коли джихадисти "Ісламської держави" захопили близько третини території країни.
Туреччина, США: американці отримали доступ до турецької авіабази
Уряд Туреччини офіційно надав доступ до своєї військово-повітряної бази "Інджірлік" на півдні країни для міжнародної коаліції на чолі з США, що здійснює авіаудари по бойовиках "Ісламської держави".
Як повідомило турецьке міністерство закордонних справ, кабінет міністрів вже підписав відповідний указ.
Сили коаліції зможуть використовувати авіабазу в будь-який час, говориться в повідомленні.
Домовленість про використання бази досягли під час телефонної розмови між президентом США Бараком Обамою і його турецьким колегою Реджепом Ердоганом тиждень тому.
Ірак: не підтримує операцію в Ємені
Влада Іраку виступила проти військової операції Саудівської Аравії в Ємені, спрямованої проти повстанців-хуситів.
Міністр закордонних справ Іраку заявив, що використання сили лише погіршить обстановку в Ємені.
Він також закликав Ер-Ріяд вдатися до дипломатичних способів вирішення конфлікту і спробувати посадити сторони конфлікту за стіл переговорів.
У четвер Саудівська Аравія та її союзники серед країн Перської затоки завдали авіаударів по об'єктах в Ємені.
Ісламська держава: справжні цілі залишаються загадковими
Islamic state: real goals remain unclear
The Islamic state which appeared on the political map of the Middle East in 2006, confused all cards of the major geopolitical players. Established control over the part of territory of Syria and Iraq by the Islamic state created the threats for many actors, including the USA, Russian the EU and even China. Who stands behind of these phenomena? The group expressed its own thoughts.
Ірак: до країни прибули американські військові
Пентагон заявив, що до Іраку прибули та почали роботу перші американські військовослужбовці, які допомагатимуть у боротьбі проти повстання сунітів.
Близько половини з трьохсот військових, прибуття яких анонсував Барак Обама, вже перебувають у Багдаді, де вони розгортають об’єднаний командний центр, або на лінії фронту.
Решта військових прибудуть до країни найближчими днями.
Адміністрація американського президента підкреслює, що про безпосередню участь солдатів у боях не йдеться: вони прибувають до Іраку для консультування тамтешньої влади та для проведення розвідки.
США: до Перської затоки рухається американський авіаносець
США повідомили, що відправляють у Перську затоку авіаносець, на випадок, якщо ситуація в Іраку, де ісламістські бойовики беруть під контроль все нові частини країни, загостриться ще більше.
Міністр оборони США Чак Хейгл наказав, аби авіаносець "Джордж Буш", який несе десятки винищувачів, був переміщений з Аравійського моря до Перської затоки.
Іран, тим часом, заявив, що може співпрацювати зі США для боротьби із сунітськими бойовиками в Іраку.
Ісламісти вже захопили кілька іракських міст і погрожують взяти Багдад.
Бойовики-суніти з угруповання "Ісламська держава Іраку і Леванту" вважають шиїтів, які становлять більшість в Іраку, "невірними".
Туреччина: Ірак почне експорт газу до Туреччини
Курдська автономія Іраку планує почати експорт газу до Туреччини наприкінці 2016 року.
Початкові обсяги поставленого до Туреччини газу складуть орієнтовно 20 мільярдів кубометрів на рік.
Раніше повідомлялося , що міністр природних ресурсів Курдської автономії Іраку Ашті Хаврамі заявив про наміри експортувати газ до Туреччини.
Також повідомлялося, що ціна газу з Курдської автономії Іраку буде дорівнює половині вартості російського газу, що експортується до Туреччини.
За словами міністра, для роботи на родовищах у Курдської автономії Іраку буде створена нова турецька компанія з участю приватного сектора і іноземних інвесторів.
Ірак: терорист-смертник підірвав себе та людей
Смертник підірвав себе у сунітській мечеті в іракській провінції Діяла - загинули щонайменше 20 людей, ще майже 50, за повідомленнями місцевої влади, травмовано. За даними влади, всі жертви були мирними громадянами.
Впродовж останніх чотирьох місяців в Іраку спостерігають спалах насильства: за інформацією ООН, за цей час в країні загинули більше 2,5 тисяч людей. До того ж, міжетнічна і міжрелігійна напруга посилилася.
Цілями багатьох нападів, які сталися впродовж останніх місяців, були мечеті.