Швеція: пошук підводного човна зупинено

24 Oct, 2014 | |

Шведське Міноборони зупиняє операцію із пошуку "невідомого підводного об'єкта" у своїх водах у Балтійському морі.

"Сьогодні о 8 годині завершилася основна частина морської розвідувальної операції, що проводилася у Стокгольмському архіпелазі з минулої п'ятниці. Це означає, що основна частина кораблів і підрозділів морської піхоти повернулася у порти і приведена у звичайну готовність", - йдеться в заяві прес-служби генштабу.

Шведські військові додають, що незначні наземні підрозділи поки залишаються зі спеціальними завданнями в районі пошуків.

При цьому у заяві не уточнюється, з яких причин Міноборони вирішило зупинити операцію.

Раніше Швеція повідомляла, що починає нову фазу пошуків невідомого об'єкта у районі Стокгольмського архіпелагу.

 

"Невпинні спекуляції"

Шведські військові вели пошуки ймовірної субмарини у морі, з повітря, а також на суші.
Минулого тижня шведська преса повідомила про те, що шведи перехопили сигнал про допомогу російською мовою.

За деякими даними, підводним "об'єктом" могла бути російська субмарина.
Москва категорично заперечує свою причетність до "невідомого об'єкта". Російська влада висловлювала припущення, що у шведських водах могла загубитися голландська субмарина.

"У зв'язку із невпинними спекуляціями шведської сторони на тему виявлення російської субмарини, з нетерпінням чекаємо кульмінації цієї захопливої операції", - заявив у п'ятницю представник російського міноборони Ігор Конашенков.
Якщо підводного човна знайдуть, його можуть змусити піднятися на поверхню за допомогою зброї, кажуть шведські військові
За його словами, спроби знайти "російський слід" у шведських водах ні до чого не призведуть.

"Такі нічим не обґрунтовані дії шведського військового відомства, підігріті риторикою в дусі холодної війни, сьогодні ведуть тільки до ескалації напруги в регіоні, - наголосив пан Конашенков. - Підсумком же їх може стати не зміцнення безпеки окремої країни, а підрив підвалин морської економічної діяльності в акваторії Балтійського моря".

 

Іл-20 над Балтикою

Напередодні військові літаки НАТО перехопили над Балтійським морем російський шпигунський літак, заявив альянс.

Як стверджують у НАТО, російський літак вилетів із Калінінграда у вівторок і спочатку на його перехоплення вирушили данські військові літаки, коли він наблизився до Данії, а потім він полетів на північ у бік Швеції.

Перехоплений шведськими літаками, Іл-20 увійшов у повітряний простір Естонії, де перебував менше однієї хвилини і де його супроводжували португальські літаки F-16.

Речник міністерства оборони Росії заявив, що російський військовий літак вилетів з аеродрому Храброво в Калінінграді і літав "над нейтральними водами Балтійського моря".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.