Швейцарія, Росія: компанія Gunvor продає свої російські активи
Нафтотрейдингова компанія Gunvor має намір продати свої активи в Росії. Вони були одним з головних джерел прибутку трейдерів, поки США не запровадили санкції щодо засновника компанії Геннадія Тимченка (близький друг російського президента Путіна ).
Тимченко продав свою 43-відсоткову частку в швейцарській компанії її генеральному директору, громадянину Швеції Турбйорну Тьорнквісту 19 березня, за день до введення американських санкцій проти членів найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.
Тепер 61-річний Тьорнквіст має намір диверсифікувати ринки компанії, набуваючи нових активів в Південній Америці, Азії, Європі та США.
Геннадій Тимченко, який має громадянство Фінляндії, завжди заперечував свою близькість до Путіна і особливо вплив цього знайомства на його успіхи в торгівлі нафтою.
Володимир Путін і керівники компанії також спростовують твердження мінфіну США про те, що російський президент таємно володіє якоюсь часткою Gunvor.
"Перебалансувати портфель"
У середині 2000-х через компанію проходила третина нафтового експорту Росії, проте потім ця частка знизилася, здебільшого через те, що держкомпанія "Роснефть" і її приватні конкуренти стали торгувати з партнерами безпосередньо.
Нині, як пише Financial Times, 13% сирої нафти, що продається Gunvor, видобуваються в Росії. Компанії також належать частки в нафтоналивних терміналах в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом і в Новоросійську.
"У нас з'явилася можливість перебалансувати наш інвестиційний портфель відповідно до наших дедалі більших глобальних амбіцій", - сказано в заяві компанії.
"Оскільки значна частина наших інвестицій перебувають Росії, з часом ми будемо вибірково продавати частину цих активів. Ми не очікуємо, що це якось істотно вплине на нашу нинішню діяльність в Росії", - відзначає Gunvor.
Тьорнквіст і Тимченко працюють разом з 1997 року. Компанія була названа на честь матері шведського бізнесмена.
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.