Німеччина, Росія: вирішення конфлікту на Донбасі далеке
Німеччина та Росія мають дуже різні погляди на конфлікт в Україні, який є далеким від розв'язання, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Напередодні дипломат відвідав Київ та Москву, де зустрічався з президентами країн - Петром Порошенком та Володимиром Путіним.
Далекі від політичного вирішення
Німецький дипломат заявив журналістам у середу, що Берлін має "суттєво інші погляди на події в Україні", ніж Кремль.
"Ми досі в ситуації, на жаль, де ми далеко від стійкої деескалації конфлікту та ще далі від політичного вирішення", - сказав Штайнмаєр.
Він додав, що за два-три тижні можна буде побачити, чи його переговори з президентом Путіним мали результат.
Зустріч німецького міністра та президента РФ у вівторок увечері тривала понад півтори години та відбулась за ініціативи Володимира Путіна.
Це був перший візит німецького міністра до Росії з лютогою
Раніше пан Штайнмаєр зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Дипломати на брифінгу підтвердили свою підтримку Мінським домовленостям, які мають на меті припинити вогонь на сході України.
Розмежування
"Мінські домовленості повинні залишитися основою для врегулювання...Може, мінські домовленості не дійшли до досконалості, їм чогось не вистачає, але треба над ними працювати далі", - сказав Штанмаєр.
Політик наголосив, що військового вирішення конфлікту на сході України не може бути та закликав Росію допомогти запобігти новій ескалації конфлікту на Донбасі.
"Я вже говорив, що не бачу військового виходу з кризи, тому нам потрібні зусилля з усіх боків, у тому числі і з боку Росії, щоб розрядити ситуацію, яка загрожує цілісності і суверенітету України", - сказав Штайнмайер.
Сергій Лавров також висловився за продовження Мінського процесу та назвав "провокаціями" заяви про те, що Мінські домовленості провалились.
"Я повністю згоден з тим, що сказав Франк-Вальтер (Штайнмаєр - Ред.). Мінські домовленості не ідеальні, але це єдине, під чим підписалися і підтримали всі ключові гравці - і Євросоюз, і США, і українські сторони, і Росія", - сказав російський дипломат.
Він наголосив на важливості провести розмежувальну лінію. "Ми повинні всі підтримати узгодження конкретної лінії розмежування, що зараз йде", - сказав російський міністр.
Україна повинна швидше здійснювати реформи
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
2013 рік – найбільш складний для Ірану
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND