Німеччина, Росія: вирішення конфлікту на Донбасі далеке

20 Nov, 2014 | |

Німеччина та Росія мають дуже різні погляди на конфлікт в Україні, який є далеким від розв'язання, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Напередодні дипломат відвідав Київ та Москву, де зустрічався з президентами країн - Петром Порошенком та Володимиром Путіним.

 

Далекі від політичного вирішення

Німецький дипломат заявив журналістам у середу, що Берлін має "суттєво інші погляди на події в Україні", ніж Кремль.

"Ми досі в ситуації, на жаль, де ми далеко від стійкої деескалації конфлікту та ще далі від політичного вирішення", - сказав Штайнмаєр.

Він додав, що за два-три тижні можна буде побачити, чи його переговори з президентом Путіним мали результат.

Зустріч німецького міністра та президента РФ у вівторок увечері тривала понад півтори години та відбулась за ініціативи Володимира Путіна.
Це був перший візит німецького міністра до Росії з лютогою
Раніше пан Штайнмаєр зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Дипломати на брифінгу підтвердили свою підтримку Мінським домовленостям, які мають на меті припинити вогонь на сході України.

 

Розмежування

"Мінські домовленості повинні залишитися основою для врегулювання...Може, мінські домовленості не дійшли до досконалості, їм чогось не вистачає, але треба над ними працювати далі", - сказав Штанмаєр.

Політик наголосив, що військового вирішення конфлікту на сході України не може бути та закликав Росію допомогти запобігти новій ескалації конфлікту на Донбасі.

"Я вже говорив, що не бачу військового виходу з кризи, тому нам потрібні зусилля з усіх боків, у тому числі і з боку Росії, щоб розрядити ситуацію, яка загрожує цілісності і суверенітету України", - сказав Штайнмайер.

Сергій Лавров також висловився за продовження Мінського процесу та назвав "провокаціями" заяви про те, що Мінські домовленості провалились.
"Я повністю згоден з тим, що сказав Франк-Вальтер (Штайнмаєр - Ред.). Мінські домовленості не ідеальні, але це єдине, під чим підписалися і підтримали всі ключові гравці - і Євросоюз, і США, і українські сторони, і Росія", - сказав російський дипломат.

Він наголосив на важливості провести розмежувальну лінію. "Ми повинні всі підтримати узгодження конкретної лінії розмежування, що зараз йде", - сказав російський міністр.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: