Латвія: придбала ПЗРК Stinger в Данії

21 Aug, 2017

Латвійські військові придбали в Данії американські переносні зенітні комплекси (ПЗРК) Stinger. Про це, заявив в ефірі латвійського громадського телебачення LTV міністр оборони республіки Раймондс Раймондс Берґманіс.

Глава Міноборони не став вдаватися в кількісні параметри угоди, заявивши лише, що «сума сплачена не надто велика, але за неї ми отримаємо солідну кількість озброєння».

Країни Балтії: до регіону прибувають військові США

11 Mar, 2015

Сотні одиниць військової техніки прибули до Латвії на навчання "Атлантична рішучість" (Atlantic Resolve).

Навчання покликані продемонструвати Росії готовність НАТО забезпечити оборону і безпеку балтійських союзників - Латвії, Литви та Естонії.
Після завершення маневрів американські танки залишаться в Європі.

У вівторок Росія заявила, що виходить з Договору про звичайні озброєння.
Тим часом збройні сили Латвії ввечері у вівторок повідомили про перехоплення літака російських ВПС в небі над Балтійським морем.

 

Навчання

Офіційні джерела у збройних силах США розповіли BBC, що 250 із 750 одиниць важкої військової техніки прибули в Ригу.

Росія: МЗС Росії висловило занепокоєння з приводу планів Латвії перевести все шкільне навчання на латиську мову

31 Mar, 2014

Міністерство закордонних справ Росії висловило стурбованість планами влади Латвії, яка заявила про намір перевести з 2018 року все шкільне навчання на латиську мову. «Зазначені ініціативи в сфері освіти є черговим фактом триваючої дискримінаційної політики латвійської влади, спрямованої на примусову асиміляцію російськомовного населення і побудову в Латвії моноетнічного суспільства», - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті МЗС РФ.

У листах, які російське зовнішньополітичне відомство направило керівництву правозахисних структур Ради Європи, ОБСЄ та Європейського союзу, міститься «заклик вплинути належним чином на латвійську владу з метою припинення дискримінації російськомовного населення за національною і мовною ознаками».

РОСІЯ втрачає вплив на ЛАТВІЮ

Від цього Москва стає ще більш агресивною щодо України
15 Mar, 2013

У 2013 році політичний вплив Росії на внутрішні процеси в Латвії може послабшати на фоні продовження ще більшого інтеграційного тяжіння цієї балтійської держави до Європи. Про це свідчать низка факторів, проаналізованих аналітиками групи глобальної розвідки Geostrategy.