28 червня Уряд Литовської Республіки ухвалив рішення про скасування з 1 липня 2021 року дії загальнонаціонального карантину на території країни, який було запроваджено у листопаді 2020 року.
Литва: схвалено Резолюцію по Навальному
24 вересня Парламент Литви схвалив резолюцію «Про отруєння Олексія Навального та трубопровід «Північний потік – 2», в якій міститься заклик до Європейського Союзу прийняти та реалізувати механізм санкцій ЄС у сфері прав людини за зразком «Закону Магнітського», який включатиме новий список осіб, що підлягають санкціям, та передбачатиме нові галузеві санкції проти РФ.
Литва: державна компанія імпортуватиме газ з Норвегії
Литовська державна компанія що займається імпортом газу «Lietuvos duju tiekimas» (LDT) ,буде купувати газ у норвезької компанії Statoil. До сих пір вона закуповувала газ у російського концерну «Газпром».
Кремль теряет влияние на энергосектор Восточной Европы
Kremlin loses influence over the Eastern Europe
The latest developments around building up the newest LNG-terminals by Poland and Lithuania are changing profoundly the geopolitical situation in the Eastern Europe. The Russian company Gazprom received another devastating blow from the EU member-states. All those are affecting the European energy market and therefore Ukraine will get ambitious concessions from Russian gas monopolist. But some concrete measures should be implemented by official Kyiv.
Росія: Міноборони Литви закликає ЄС визнати Росію агресором
Міністр оборони Литви Юозас Олекас закликав країни Євросоюзу сприймати Росію як країну-агресора по відношенню до України.
"Я дуже добре розумію, що Україна зараз б'ється не тільки за свою свободу і незалежність, ваша країна бореться за головні принципи, які є елементом сучасної Європи", - заявив міністр.
За словами пана Олекаса, Росія кинула виклик міжнародному порядку.
У січні Верховна Рада схвалила заяву про визнання Росії державою-агресором.
Депутати тоді закликали парламенти країн світу і міжнародні організації також визнати Російську Федерацію державою-агресором і посилити тиск на неї.
Країни Балтії: до регіону прибувають військові США
Сотні одиниць військової техніки прибули до Латвії на навчання "Атлантична рішучість" (Atlantic Resolve).
Навчання покликані продемонструвати Росії готовність НАТО забезпечити оборону і безпеку балтійських союзників - Латвії, Литви та Естонії.
Після завершення маневрів американські танки залишаться в Європі.
У вівторок Росія заявила, що виходить з Договору про звичайні озброєння.
Тим часом збройні сили Латвії ввечері у вівторок повідомили про перехоплення літака російських ВПС в небі над Балтійським морем.
Навчання
Офіційні джерела у збройних силах США розповіли BBC, що 250 із 750 одиниць важкої військової техніки прибули в Ригу.
Литва: вже прибув перший танкер із скрапленим газом
27 жовтня в Литву прибув перший танкер зі скрапленим газом, який президент країни Даля Грібаускайте називає гарантією енергетичної безпеки всього балтійського регіону.
Independence - величезне, розміром з три футбольних поля, судно норвезької компанії Hoegh LNG - увійшло в акваторію Клайпедського морського порту. Урочиста зустріч плавучої платформи пройшла за участю глави держави і високопоставлених гостей з Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії та Норвегії.
Кто из литовских политиков усложняет путь Украины в Евросоюз?
Who among Lithuanian politicians complicates Ukraine's path to the European Union?
Литва, которая с июля этого года начала свое первое в истории шестимесячное председательствование в Совете Европейского Союза, является для официального Киева важным внешнеполитическим партнером. В первую очередь потому, что в ноябре этого года в Вильнюсе будет проведен саммит «Восточного Партнерства», во время которого ожидается подписание Соглашения об ассоциации между Украиной и Европейским Союзом.
Страны Балтии в своей внешней политике исповедують подходы, которые отображают их стремление максимально приблизить к Европейскому Союзу такие государства как Украина, Грузия и Молдова. Литва – явное тому подтверждение.
Газпром готує наступ на Балтію
Віктор Янукович в Литві обговорив можливий контр-захист
У 2013 році триватиме процес укладення низкою європейських держав нових договорів із російською компанією Газпром на постачання та транзит природного газу. Балтійські держави є одними з найбільш проблемних для російського газового монополіста. Сьогодні є підстави вважати, що Газпром не піде на поступки для Литви в питаннях зниження цін на газ. Такий сценарій також негативно вплине на відносини України та Газпрому.
Литва: жодних поступок для Газпрому
Литовська сторона не пропонуватиме Газпому жодних поступок або інших варіантів в обмін на зниження ціни на російський газ. Ця заява важлива з огляду на початок переговорів між литовською та російською сторонами щодо укладення нового контракту на придбання російського газу.
Таким чином країни Балтії продовжують тримати жорстку і принципову лінію у питаннях співпраці з Росією в енергетичній сфері.