Австралія: підписано ядерну угоду зі США та Великобританією
В будівлі парламенту в Канберрі Міністр оборони Австралії Пітер Даттон, Верховний комісар Великобританії Вікторія Тределл і тимчасовий повірений у справах США Майкл Голдман підписали ядерну угоду.
"Це вперше, коли США та Велика Британія поділилися цією інформацією з третьою країною. Це було те, чого варто було забезпечити. Це те, чого Австралія давно прагнула і наш уряд забезпечив", - сказав журналістам прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон в Канберрі.
Австралія у вересні цього року скасувала угоду з французькою військово-морською групою, вирішивши замість цього побудувати щонайменше 12 атомних підводних човнів за угодою зі Сполученими Штатами та Великобританією. Новий альянс, який отримав назву AUKUS, покликаний вперше надати Австралії доступ до атомних підводних човнів та технологіям з їх виробництва.
Це рішення спричинило серйозне дипломатичне напруження, і Франція на знак протесту відкликала своїх послів з Австралії та Сполучених Штатів.
Путін забезпечив виживання режиму Асада
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.