США, Україна: президенти проведуть телефонну розмову

01 Jan, 2022 | |

Президент США Байден планує провести телефону розмову з президентом України Володимиром Зеленським у неділю на тлі загострення напруженості у відносинах з Росією та перед серією зустрічей у Європі, у яких візьмуть участь Москва, Вашингтон та союзники по НАТО.

Представник Білого дому підтвердив CNBC у п'ятницю, що Зеленський і Байден будуть говорити, сказавши, що Байден також має намір переглянути плани дипломатичних кроків, спрямованих «допомогти деескалації ситуації в регіоні».

Раніше в п'ятницю Байден заявив журналістам, що Росія зіткнеться з суворими санкціями, якщо вона вторгнеться в Україну.

«Я чітко дав зрозуміти президенту Путіну, що у нас будуть жорсткі санкції, ми збільшимо нашу присутність у Європі разом із союзниками по НАТО», – сказав Байден.

Росія накопичила війська на кордоні з Україною, що викликає побоювання вторгнення Росії на територію України.

У четвер Байден провів 50-хвилинну розмову з Путіним, щоб знизити напруженість.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.