Берлін – Варшава: Україна у фокусі уваги

27 Nov, 2021 | |
refugees

Під час зустрічі Німеччина висловила солідарність з діями Польщі на білорусько-польському кордоні. Білорусь має на меті дестабілізувати не лише Польщу, а й увесь ЄС. Польща перебуває під щоденним тиском та намагається захистити зовнішні кордони ЄС. Німеччина буде надалі тісно співпрацювати з Польщею на цьому напрямку;

Було підкреслено, що варто надалі обмірковувати застосування додаткових санкцій проти О.Лукашенка у разі відсутності прогресу у врегулюванні кризи. Для цього важливою є європейська єдність. Попри це, слід залишати двері відчиненими для діалогу з метою вирішення проблем;

Зазначено, що О.Лукашенко та президент Росії В.Путін мають доволі тісний зв'язок. Саме тому, канцлер порушувала питання ситуації на польсько-білоруському кордоні під час телефонної розмови з лідером Росії. А.Меркель висловила сподівання, що Кремль вплине на режим О.Лукашенка.

Коментуючи останні контакти з О.Лукашенком, канцлер підкреслила, що під час них йшлося лише про гуманітарну допомогу біженцям та доступу УВКБ ООН.

Коментуючи питання щодо України наголосила, що скупчення військ на російсько-українському кордоні викликає занепокоєння. За її словами, «Москва має знати, що подальша агресія проти суверенітету України матиме для Росії високу ціну». А.Меркель, зокрема, співчуває неготовності ні президента Росії В.Путіна, ні міністра закордонних справ Росії С.Лаврова провести зустріч високого рівня у «Нормандському форматі» наприкінці її каденції. «Це б стало позитивним сигналом того, що всі сторони зацікавлені у вирішенні ситуації щодо України». Крім того, канцлер наголосила на готовності докласти всіх зусиль з метою недопущення подальшої ескалації агресії Росії на російсько-українському кордоні.

Окрім зустрічі з А.Меркель відбулась бесіда польського Прем’єр-міністра М.Моравецькі з майбутнім канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Цей візит є для Варшави частиною «дипломатичного наступу», метою якого є привернення уваги іноземних партнерів до зростаючої та безпрецедентної загрози для Європи з боку Росії та Білорусі. В центрі уваги іноземного турне до країн Європи М.Моравецькі - привернення уваги до «гібридної міграційної кризи» та «енергетичного шантажу» Європи, а також отримання підтримки укріплення безпеки на Східному фланзі НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ