Берлін – Варшава: Україна у фокусі уваги

27 Nov, 2021 | |
refugees

Під час зустрічі Німеччина висловила солідарність з діями Польщі на білорусько-польському кордоні. Білорусь має на меті дестабілізувати не лише Польщу, а й увесь ЄС. Польща перебуває під щоденним тиском та намагається захистити зовнішні кордони ЄС. Німеччина буде надалі тісно співпрацювати з Польщею на цьому напрямку;

Було підкреслено, що варто надалі обмірковувати застосування додаткових санкцій проти О.Лукашенка у разі відсутності прогресу у врегулюванні кризи. Для цього важливою є європейська єдність. Попри це, слід залишати двері відчиненими для діалогу з метою вирішення проблем;

Зазначено, що О.Лукашенко та президент Росії В.Путін мають доволі тісний зв'язок. Саме тому, канцлер порушувала питання ситуації на польсько-білоруському кордоні під час телефонної розмови з лідером Росії. А.Меркель висловила сподівання, що Кремль вплине на режим О.Лукашенка.

Коментуючи останні контакти з О.Лукашенком, канцлер підкреслила, що під час них йшлося лише про гуманітарну допомогу біженцям та доступу УВКБ ООН.

Коментуючи питання щодо України наголосила, що скупчення військ на російсько-українському кордоні викликає занепокоєння. За її словами, «Москва має знати, що подальша агресія проти суверенітету України матиме для Росії високу ціну». А.Меркель, зокрема, співчуває неготовності ні президента Росії В.Путіна, ні міністра закордонних справ Росії С.Лаврова провести зустріч високого рівня у «Нормандському форматі» наприкінці її каденції. «Це б стало позитивним сигналом того, що всі сторони зацікавлені у вирішенні ситуації щодо України». Крім того, канцлер наголосила на готовності докласти всіх зусиль з метою недопущення подальшої ескалації агресії Росії на російсько-українському кордоні.

Окрім зустрічі з А.Меркель відбулась бесіда польського Прем’єр-міністра М.Моравецькі з майбутнім канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Цей візит є для Варшави частиною «дипломатичного наступу», метою якого є привернення уваги іноземних партнерів до зростаючої та безпрецедентної загрози для Європи з боку Росії та Білорусі. В центрі уваги іноземного турне до країн Європи М.Моравецькі - привернення уваги до «гібридної міграційної кризи» та «енергетичного шантажу» Європи, а також отримання підтримки укріплення безпеки на Східному фланзі НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.