Білорусь: виключить російські рублі з золото-валютних резервів

14 Jun, 2017 | |

З 1 липня 2017 року Національний банк Республіки Білорусь (НБРБ) відмовиться від використання національної методики розрахунку розміру своїх міжнародних резервів, в рамках якої до складу резервних активів в іноземній валюті включалися і активи в російських рублях. Про це йдеться в повідомленні опублікованому на сайті банку.

З цього моменту НБРБ буде використовувати тільки стандарт Міжнародного валютного фонду (МВФ), який не розглядає російський рубль як резервну валюту.

На 1 червня 2017 року обсяг золотовалютних резервів НБРБ оцінювався в $ 5,239 млрд у стандарті МВФ і $ 5,604 млрд у національному стандарті. При цьому обсяг валютних активів за стандартом МВФ оцінювався приблизно в $ 2,347 млрд, а по національному стандарту - в $ 2,5895 млрд.

Рішення про відмову від національного стандарту в НБРБ пояснили необхідністю вдосконалення правил управління золотовалютними резервами, а також використанням досвіду, отриманого в ході участі в Програмі з консультування та управління резервами Світового банку, рекомендацій МВФ і практики управління офіційними резервними активами центральними банками інших держав.

Російські рублі залишаться на балансі НББ. Такі активи будуть використовуватися для «виконання відповідних зобов'язань Національного банку та Уряду Республіки Білорусь».

У 2016 році золотовалютні резерви Республіки Білорусь у стандарті МВФ зросли на 751,4 млн. $ США (на 18 %), до 4 927,2 млн. $ США (в еквіваленті) на 1 січня 2017 р. Основними напрямками грошово-кредитної політики НББ на 2017 рік передбачено зростання золотовалютних резервів у стандарті МВФ не менш ніж на 500 млн. доларів США.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.