Білорусь: виключить російські рублі з золото-валютних резервів

14 Jun, 2017 | |

З 1 липня 2017 року Національний банк Республіки Білорусь (НБРБ) відмовиться від використання національної методики розрахунку розміру своїх міжнародних резервів, в рамках якої до складу резервних активів в іноземній валюті включалися і активи в російських рублях. Про це йдеться в повідомленні опублікованому на сайті банку.

З цього моменту НБРБ буде використовувати тільки стандарт Міжнародного валютного фонду (МВФ), який не розглядає російський рубль як резервну валюту.

На 1 червня 2017 року обсяг золотовалютних резервів НБРБ оцінювався в $ 5,239 млрд у стандарті МВФ і $ 5,604 млрд у національному стандарті. При цьому обсяг валютних активів за стандартом МВФ оцінювався приблизно в $ 2,347 млрд, а по національному стандарту - в $ 2,5895 млрд.

Рішення про відмову від національного стандарту в НБРБ пояснили необхідністю вдосконалення правил управління золотовалютними резервами, а також використанням досвіду, отриманого в ході участі в Програмі з консультування та управління резервами Світового банку, рекомендацій МВФ і практики управління офіційними резервними активами центральними банками інших держав.

Російські рублі залишаться на балансі НББ. Такі активи будуть використовуватися для «виконання відповідних зобов'язань Національного банку та Уряду Республіки Білорусь».

У 2016 році золотовалютні резерви Республіки Білорусь у стандарті МВФ зросли на 751,4 млн. $ США (на 18 %), до 4 927,2 млн. $ США (в еквіваленті) на 1 січня 2017 р. Основними напрямками грошово-кредитної політики НББ на 2017 рік передбачено зростання золотовалютних резервів у стандарті МВФ не менш ніж на 500 млн. доларів США.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.