Білорусь: виключить російські рублі з золото-валютних резервів
З 1 липня 2017 року Національний банк Республіки Білорусь (НБРБ) відмовиться від використання національної методики розрахунку розміру своїх міжнародних резервів, в рамках якої до складу резервних активів в іноземній валюті включалися і активи в російських рублях. Про це йдеться в повідомленні опублікованому на сайті банку.
З цього моменту НБРБ буде використовувати тільки стандарт Міжнародного валютного фонду (МВФ), який не розглядає російський рубль як резервну валюту.
На 1 червня 2017 року обсяг золотовалютних резервів НБРБ оцінювався в $ 5,239 млрд у стандарті МВФ і $ 5,604 млрд у національному стандарті. При цьому обсяг валютних активів за стандартом МВФ оцінювався приблизно в $ 2,347 млрд, а по національному стандарту - в $ 2,5895 млрд.
Рішення про відмову від національного стандарту в НБРБ пояснили необхідністю вдосконалення правил управління золотовалютними резервами, а також використанням досвіду, отриманого в ході участі в Програмі з консультування та управління резервами Світового банку, рекомендацій МВФ і практики управління офіційними резервними активами центральними банками інших держав.
Російські рублі залишаться на балансі НББ. Такі активи будуть використовуватися для «виконання відповідних зобов'язань Національного банку та Уряду Республіки Білорусь».
У 2016 році золотовалютні резерви Республіки Білорусь у стандарті МВФ зросли на 751,4 млн. $ США (на 18 %), до 4 927,2 млн. $ США (в еквіваленті) на 1 січня 2017 р. Основними напрямками грошово-кредитної політики НББ на 2017 рік передбачено зростання золотовалютних резервів у стандарті МВФ не менш ніж на 500 млн. доларів США.
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: