Болгарія: висунуто звинувачення трьом росіянам

24 Jan, 2020 | |

Прокуратура Болгарії висунула звинувачення трьом росіянам у зв'язку з отруєнням в 2015 році підприємця Еміліана Гебрева. 

Троє громадян Росії звинувачуються в спробі навмисного вбивства шляхом отруєння з використанням невпізнаної фосфорорганического речовини. Софійська міська прокуратура видала європейський ордер на арешт і оголосила підозрюваних в міжнародний розшук з метою арешту і подальшої екстрадиції.

За версією прокуратури Болгарії, злочин було скоєно в період з 28 квітня по 4 травня 2015 року.

20 січня прокуратура республіки опублікувала запис з камер відеоспостереження, на кадрах якої видно, як замаскований чоловік ходить по гаражу, де знаходяться машини торговця боєприпасами Еміліана Гебрева і його сина.

Після отруєння в Солсбері колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії британське слідство стало розробляти версію про причетність до їх отруєння офіцера російської військової розвідки, відомого на ім'я Сергій Федотов. Повідомлялося, що Скотланд-Ярд і служба британської контррозвідки МІ-5 займуться вивченням події в 2015 році в Болгарії щодо отруєння Гебрева і його сина, які вижили. З цією метою республіку відвідала група британських слідчих.

На користь того, що між отруєннями в різних частинах Європи є зв'язок, і за ними стоять одні й ті ж особи, свідчить обрана злочинцями отрута: в обох випадках використовувалась, за даними слідства, бойова нервово-паралітична речовина сімейства "Новічок", яка розроблялась під контролем спецслужб СРСР, а потім Росії.

Bellingcat опублікував імена восьми передбачуваних співробітників ГРУ, які можуть бути причетні до отруєння. За інформацією видання, група отруйників, судячи за наявними даними з бази перельотів, приїжджала в Болгарію тричі. Спочатку прибутку Сергій Федотов (Денис Сергєєв, якого також бачили з Бошіровим і Петровим), Сергій Павлов (Сергій Лютенко) та Георгій Горшков (Петро Борисов). Потім в країну прилетіли Іван Лебедєв (Іван Терентьєв), Микола Кононихін (Микола Єжов), Олексій Нікітін (Олексій Калінін), а пізніше їх змінили Володимир Попов (Володимир Моісеєв, уродженець Курганської області) і Данило Степанов (Данило Капралов).

Крім того, прокуратура Болгарії порушила досудові розслідування проти двох російських дипломатів у справі про шпигунство. Про це болгарське відомство повідомило на своєму сайті.

Повідомляється, що головний прокурор країни Іван Гешев повідомив міністру закордонних справ про докази розвідувальної діяльності двох іноземних громадян, які використовують недоторканність. За даними слідства, з 2017 року по теперішній час  громадянин Російської Федерації проводив розвідувальну діяльність і запитував інформацію про механізми виборчого процесу в країні. Відомо, що громадянин Росії який має статус дипломата і акредитований в якості першого секретаря в консульському відділі посольства Російської Федерації в Софії.

Ще один підозрюваний, також користувався дипломатичним імунітетом і був співробітником торгового представництва Російської Федерації в Софії, отримав доступ до державної та службової таємниці з галузі енергетики та енергетичної безпеки країни, яку згодом відправив у штаб-квартиру російської розвідувальної служби в Москві.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND