Brexit після відставки Мей: що далі?

Всередині правлячої Консервативної партії немає чіткого бачення шляхів виходу з існуючої політичної кризи, пов’язаної з Brexit. Залишення Терезою Мей посади прем’єр-міністра не розв’язує існуючі протиріччя в питаннях Brexit. Заміна особи прем’єра принципово не вирішує долю переговорів про Brexit, враховуючи те, що серед британських депутатів продовжують панувати діаметрально протилежні погляди на шляхи реалізації Brexit.
На сьогодні третина депутатського корпусу Великобританії (більша частина лейбористів, ліберальні демократи, шотландські та валлійські націоналісти, «зелені») виступають проти реалізації Brexit, третина (частина консерваторів та лейбористів) виступає за «м’який» варіант, а ще третина (консерватори-євроскептики) – стоїть на позиціях «жорсткого» виходу з ЄС без будь-яких домовленостей. Одним з головних проблемних питань залишається безстроковий характер «запобіжного механізму» щодо північно-ірландського кордону – положення, що гарантує збереження Північної Ірландії в Митному союзі та Спільному ринку ЄС, якщо сторони не зможуть протягом двох років перехідного періоду домовитись про новий механізм митного співробітництва між Британією та ЄС.
Розвиток ситуації навколо Brexit залежатиме в багатьох питаннях від особи нового керівника Уряду. Якщо ним стане політик правого крила Торі (наприклад, Б.Джонсон), можна очікувати ужорсточення позиції Лондона в переговорах з ЄС, намір перехопити переговорну ініціативу, готовність, у випадку необхідності, залишити ЄС без угоди наприкінці жовтня ц.р. та перейти у торгівлі з Європою на правила СОТ. Якщо ж новим керівником британського Уряду буде обраний більш поміркований політик від Торі (наприклад, Д.Рааб, М.Гов), можна очікувати продовження переговорів про Brexit.
Питання проведення другого референдуму щодо членства Британії в ЄС залишається на сьогодні суто теоретичним. Проти цього виступають всі консерватори. На підтримку такого варіанту вирішення кризи чітко виступили ліберальні демократи та Шотландська національна партія (SNP). Частково такий курс також підтримують опозиційні лейбористи. Для реалізації ідеї проведення повторного референдуму в Парламенті ВБ повинно бути схвалене відповідне законодавство і, в першу чергу, сам закон про референдум. За сучасної політичної ситуації та протистояння в питаннях Brexit, це є досить проблематичним.
Очікується, що основним наслідком зміни керівника Уряду Британії стане радикалізація позиції Лондона щодо Brexit. При цьому шанси виходу країни з ЄС без угоди 31 жовтня помітно збільшуються.
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.
Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?