Таїланд: Прем'єр відкинула заклики до відставки

10 Dec, 2013 | |

 Прем'єр-міністр Таїланду Їнглак ЧИНАВАТ відкинула вимоги протестувальників про те, аби вона пішла у відставку не чекаючи дострокових виборів, які відбудуться у лютому 2015 року.

Демонстранти закликали пані Чинават, аби вона пішла у відставку і її замінив "народний прем'єр-міністр".

2011 року її партія виграла парламентські вибори, але демонстранти кажуть, що країною керує з-за кордону екс-прем'єр-міністр Таксин Чинават.

Масштабна політична нестабільність триває у Таїланді з 2010 року.

Виступаючи перед журналістами, Їнглак Чинават закликала демонстрантів зупинитися і за допомогою "виборчої системи визначити, хто створить наступний уряд."

"Я відповідно до конституції мушу виконати свої обов'язки як перехідний прем'єр-міністр", - сказала вона, додавши: "Я поступилася, наскільки можу, будьте об'єктивними".

Близько 150 тисяч протестувальників зібралися біля будівлі уряду, аби надати, як вони кажуть, остаточний поштовх для повалення уряду.
Того ж дня пані Чинават оголосила, що розпустить парламент і призначить вибори, які, як стало тепер відомо, відбудуться 2 лютого 2015 року.

Втім, в опозиції кажуть, що не збираються припиняти протести.
Партія Їнглак Чинават "Пхиа Тхаї" має більшість у парламенті, і є популярною у сільських районах Таїланду. За прогнозами, вона має гарні шанси виграти лютневі вибори.

Антиурядові протестувальники кажуть, що партія Їнглак Чинават контролюється її братом, поваленим лідером Таксином Чинаватом, якого усунули в результаті військового перевороту 2006 року, і він втік з країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: