Таїланд: Прем'єр відкинула заклики до відставки

10 Dec, 2013 | |

 Прем'єр-міністр Таїланду Їнглак ЧИНАВАТ відкинула вимоги протестувальників про те, аби вона пішла у відставку не чекаючи дострокових виборів, які відбудуться у лютому 2015 року.

Демонстранти закликали пані Чинават, аби вона пішла у відставку і її замінив "народний прем'єр-міністр".

2011 року її партія виграла парламентські вибори, але демонстранти кажуть, що країною керує з-за кордону екс-прем'єр-міністр Таксин Чинават.

Масштабна політична нестабільність триває у Таїланді з 2010 року.

Виступаючи перед журналістами, Їнглак Чинават закликала демонстрантів зупинитися і за допомогою "виборчої системи визначити, хто створить наступний уряд."

"Я відповідно до конституції мушу виконати свої обов'язки як перехідний прем'єр-міністр", - сказала вона, додавши: "Я поступилася, наскільки можу, будьте об'єктивними".

Близько 150 тисяч протестувальників зібралися біля будівлі уряду, аби надати, як вони кажуть, остаточний поштовх для повалення уряду.
Того ж дня пані Чинават оголосила, що розпустить парламент і призначить вибори, які, як стало тепер відомо, відбудуться 2 лютого 2015 року.

Втім, в опозиції кажуть, що не збираються припиняти протести.
Партія Їнглак Чинават "Пхиа Тхаї" має більшість у парламенті, і є популярною у сільських районах Таїланду. За прогнозами, вона має гарні шанси виграти лютневі вибори.

Антиурядові протестувальники кажуть, що партія Їнглак Чинават контролюється її братом, поваленим лідером Таксином Чинаватом, якого усунули в результаті військового перевороту 2006 року, і він втік з країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?