CША, Сербія, Косово: підписання договору близько

04 Sep, 2020 | |

3 вересня у Вашингтоні пройшов перший день переговорів делегацій Сербії на чолі з президентом Александром Вучичем та Косово на чолі з ПМ Авдулой Хоті за участі спецпредставника президента США з питань діалогу між Приштиною і Белградом Річарда Гренела та радника з питань національної безпеки Роберта О'Брайана. Участь у обговоренні декількох питань взяла також радник і дочка президента США Іванка Трамп.

Вучич повідомив, що проект документу “Економічна нормалізація” з 16 пунктів, який запропонувала американська сторона на початку саміту, містив пункт про взаємне визнання. Але Вучич  відхилив цей пункт і американська сторона з розумінням вилучила його з порядку денного. Він також повідомив  про обговорення різноманітних, у т.ч. інфраструктурних проектів, корисних як для сербів, так і албанців, запровадження кредитних схем для розвитку малих та середніх підприємств, про можливості участі Приштини у регіональному проєкті “Малий Шенген” та відкриття офісу Міжнародної фінансової корпорації розвитку США (DFC) у Белграді.

Сербські та косовські ЗМІ з посиланням на американські джерела повідомляють, що сербська і косовська делегації фактично вийшли на підписання договору, який передбачає нормалізацію економічних відносин, а також про те, що Трамп прийме Вучича і Хоті й буде присутнім при підписанні цього документу.

За оцінкою експертів, наразі адміністрація США розраховує досягти не меншого успіху, ніж нещодавній договір між Ізраїлем та ОАЕ. Підписання договору між Белградом і Приштиною за посередництва США буде використано адміністрацією Трампа у передвиборчих перегонах та дозволить посилити американський й зменшити російський вплив у регіоні Західних Балкан.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.