CША, Сербія, Косово: підписання договору близько

04 Sep, 2020 | |

3 вересня у Вашингтоні пройшов перший день переговорів делегацій Сербії на чолі з президентом Александром Вучичем та Косово на чолі з ПМ Авдулой Хоті за участі спецпредставника президента США з питань діалогу між Приштиною і Белградом Річарда Гренела та радника з питань національної безпеки Роберта О'Брайана. Участь у обговоренні декількох питань взяла також радник і дочка президента США Іванка Трамп.

Вучич повідомив, що проект документу “Економічна нормалізація” з 16 пунктів, який запропонувала американська сторона на початку саміту, містив пункт про взаємне визнання. Але Вучич  відхилив цей пункт і американська сторона з розумінням вилучила його з порядку денного. Він також повідомив  про обговорення різноманітних, у т.ч. інфраструктурних проектів, корисних як для сербів, так і албанців, запровадження кредитних схем для розвитку малих та середніх підприємств, про можливості участі Приштини у регіональному проєкті “Малий Шенген” та відкриття офісу Міжнародної фінансової корпорації розвитку США (DFC) у Белграді.

Сербські та косовські ЗМІ з посиланням на американські джерела повідомляють, що сербська і косовська делегації фактично вийшли на підписання договору, який передбачає нормалізацію економічних відносин, а також про те, що Трамп прийме Вучича і Хоті й буде присутнім при підписанні цього документу.

За оцінкою експертів, наразі адміністрація США розраховує досягти не меншого успіху, ніж нещодавній договір між Ізраїлем та ОАЕ. Підписання договору між Белградом і Приштиною за посередництва США буде використано адміністрацією Трампа у передвиборчих перегонах та дозволить посилити американський й зменшити російський вплив у регіоні Західних Балкан.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.