ЄС прагне розширити глобальну торгівлю
Євросоюз продовжує докладати зусиль для активізації практично усіх триваючих торговельних переговорів з третіми країнами, які позиціонуються як відповідь і противага протекціоністській політиці нової адміністрації США.
Саме тому тематика переговорів про вільну торгівлю посіла центральне місце під час спільної зустрічі Президентів ЄК Ж.-К.Юнкера та Європейської Ради Д.Туска з Прем’єр-міністром Японії С.Абе, яка відбулася наприкінці березня цього року під час його візиту до Брюсселя. За підсумками проведеної зустрічі було підтверджено зобов’язання активізувати переговорний процес та досягти швидкого завершення переговорів щодо укладення Угоди про вільну торгівлю, а також Угоди між Європейським Союзом та Японію про стратегічне партнерство.
У своїй заяві перед згаданою зустріччю Президент Єврокомісії Юнкер вказав на те, що укладення Угоди про вільну торгівлю є необхідним, оскільки сторони вірять у вільну, чесну та засновану на правилах торгівлю та мають наміри бути відкритими до світу, а не повертатися до ізоляціонізму. Він також відзначив, що на даний час переговори знаходяться на вирішальній стадії і висловив впевненість, що домовленості за підсумками зустрічі з С.Абе відкриють дорогу до завершення переговорів у поточному році, найбільш вірогідно під час наступного Саміту ЄС-Японія.
За результатами зустрічі сторони домовилися провести наступний раунд переговорів у квітні 2017 року у Токіо. Попередній раунд було проведено у вересні 2016 року у Брюсселі. З того часу сторони продовжували інтенсивну роботу на експертному рівні.
Цікавим є те, що Євросоюз одночасно веде активні переговори щодо активізації торговельних відносин з двома іншими державами – Мексикою і Сінгапуром.
У лютому 2017 року було домовлено про підвищення інтенсивності переговорів з Мексикою щодо модернізації торговельної частини так званої «Глобальної угоди», а у березні 2017 року про прискорення набуття чинності Угоди про вільну торгівлю з Сінгапуром. Окрім того, офіційний Брюссель домовився про відновлення торговельних переговорів з АSEAN, а також завершив підготовчу роботу до започаткування переговорів з Новою Зеландією.
Висновки: усе це вказує на те, що навіть в умовах виходу Великої Британії з лав Європейського Союзу, Брюссель має намір не втрачати лідируючи позиції у світі та прагне розширювати горизонти співпраці з найбільш розвинутими країнами світу. Така тенденція, на думку аналітиків Geostrategy, загалом відповідає національним інтересам України, оскільки, використовуючи переваги Угоди про асоціацію з Євросоюзом, українська продукція буде ставати більш конкурентоспроможною та легше знаходитиме нових покупців на глобальних ринках.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.