Індія, Китай: причина суточок
За повідомленнями, у сутичці використовували бити та бамбукові палиці з цвяхами. Постраждалі військові могли зазнати обморожень - інцидент стався високо в горах.
Представник МЗС Індії Анураг Срівастава заявив, що сутичка виникла через "спробу китайської сторони односторонньо змінити статус-кво" на кордоні.
Китай натомість звинуватив індійських військових у переході кордону.
Що сталося?
Щонайменше 20 індійських військових загинули внаслідок зіткнень 16 червня 2020 року. Сталося це в долині Галван в регіоні Ладакх, за який вже багато років сперечаються обидві країни.
Китай звинуватив індійських військових в тому, що вони двічі перейшли кордон, "провокуючи та нападаючи на китайських військових".
Обидві сторони наполягають, що вогнепальну зброю не застосовували. Індійські чиновники розповіли про рукопашний бій, а також арматуру та каміння.
Були повідомлення про жертви в китайської армії, але офіційного підтвердження цієї інформації з боку Пекіну немає.
Пізніше представники військових обох країн зустрілися, щоб "розрядити ситуацію", повідомила індійська армія.
Чому вони б'ються?
Дві держави десятиліттями сперечаються за територію у високогірному, переважно незаселеному регіоні.
Їхні армії стикаються віч-на-віч у багатьох точках уздовж кордону, який простягається на 3 440 км.
Протистояння посилилося в останні кілька місяців після того, як Індія побудувала нову дорогу в Ладакху, уздовж лінії фактичного контролю, яка розділяє сторони.
Це розлютило Китай, який розмістив війська та побудував власну інфраструктуру на спірній території. Військові обох сторін опинилися поряд, що посилило ризик сутичок.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук