Індія, Китай: причина суточок

19 Jun, 2020 | |

За повідомленнями, у сутичці використовували бити та бамбукові палиці з цвяхами. Постраждалі військові могли зазнати обморожень - інцидент стався високо в горах.

Представник МЗС Індії Анураг Срівастава заявив, що сутичка виникла через "спробу китайської сторони односторонньо змінити статус-кво" на кордоні.

Китай натомість звинуватив індійських військових у переході кордону.

Що сталося?

Щонайменше 20 індійських військових загинули внаслідок зіткнень 16 червня 2020 року. Сталося це в долині Галван в регіоні Ладакх, за який вже багато років сперечаються обидві країни.

Китай звинуватив індійських військових в тому, що вони двічі перейшли кордон, "провокуючи та нападаючи на китайських військових".

Обидві сторони наполягають, що вогнепальну зброю не застосовували. Індійські чиновники розповіли про рукопашний бій, а також арматуру та каміння.

Були повідомлення про жертви в китайської армії, але офіційного підтвердження цієї інформації з боку Пекіну немає.

Пізніше представники військових обох країн зустрілися, щоб "розрядити ситуацію", повідомила індійська армія.

Чому вони б'ються?

Дві держави десятиліттями сперечаються за територію у високогірному, переважно незаселеному регіоні.

Їхні армії стикаються віч-на-віч у багатьох точках уздовж кордону, який простягається на 3 440 км.

Протистояння посилилося в останні кілька місяців після того, як Індія побудувала нову дорогу в Ладакху, уздовж лінії фактичного контролю, яка розділяє сторони.

Це розлютило Китай, який розмістив війська та побудував власну інфраструктуру на спірній території. Військові обох сторін опинилися поряд, що посилило ризик сутичок.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: