Індія: Прем'єр-міністр Моді зустрівся з президентом Росії Путіним

06 Dec, 2021 | |

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок, щоб обговорити оборонні та торговельні відносини.

Порядок денний щорічного саміту включає політичні та оборонні питання, повідомляє міністерство закордонних справ Індії.

Зустріч Моді та Путіна в Нью-Делі відбулася через кілька годин після того, як міністри оборони та закордонних справ двох країн провели стратегічний діалог для обговорення зміцнення зв’язків між Індією та Росією. Дві країни також підписали низку двосторонніх оборонних угод, включаючи закупівлю Індією понад 600 000 штурмових гвинтівок у Росії.

Міністерство оборони Індії назвало це «визначною» угодою, яка замінить гвинтівку місцевого виробництва сучасною зброєю, що покладе край «довгим пошукам» для потреб її армії.

Також дві країни підписали угоду про продовження військово-технологічного співробітництва на наступне десятиліття.

Індія та Росія мають довгу історію тісних зв’язків і вже поставили перед собою ціль до 30 мільярдів доларів двосторонньої торгівлі до кінця 2025 року. Але нещодавно Індія наблизилася до Сполучених Штатів, які вона вважає критичними для протидії Китаю. Індія та Китай мали багатомісячне військове протистояння вздовж їхнього спірного кордону.

У той же час Росія висловила застереження щодо формування коаліції за участю США, Індії, Японії та Австралії, утвореної у відповідь на зростаючу напористість Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Індія намагається налагодити свої оборонні відносини з Росією, при цьому вона нарощує свої військові зв'язки зі Сполученими Штатами. Індія та Росія обговорюють і, ймовірно, підпишуть 10-річну військово-технічну угоду, яка може допомогти у передачі нових технологій Індії.

Індія великий покупець військового обладнання, значною мірою залежала від колишнього Радянського Союзу під час холодної війни. Але потім почала диверсифікувати свої покупки, вибираючи також американське обладнання. Під час президентства Дональда Трампа США та Індія уклали оборонні угоди на суму понад 3 мільярди доларів. Двостороння оборонна торгівля зросла майже з нуля в 2008 році до 15 мільярдів доларів у 2019 році.

Придбання Індією російських ракетних систем С-400, які вона вважає критичними для протидії Китаю, може виявитися подразником індо-американських відносин. С-400 — це складна система протиповітряної оборони. Очікується, що після придбання це дасть Індії стратегічне стримування проти Китаю та Пакистану.

Однак угода про ракетну систему з Москвою поставила Індію під загрозу санкцій США. Вашингтон попросив своїх партнерів триматися подалі від російської військової техніки, щоб уникнути можливих санкцій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У