Казахстан: затримання тривають
За участь у заворушеннях у Казахстані затримали вже 7939 людей.
У понеділок відбувається позачерговий онлайн-саміт Організації договору про колективну безпеку, куди, окрім Казахстану, входять Росія, Киргизстан, Таджикистан, Вірменія та Білорусь. Усі ці країни направили до Казахстану своїх військових в складі миротворчого контингенту для участі в "контртерористичній операції".
На саміті президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що під час заворушень в країні намагалися здійснити держпереворот.
Президент Росії Володимир Путін додав, що організатори заворушень використали елементи "майданних технологій".
8 січня стало відомо про затримання Каріма Масімова - найближчого соратника експрезидента Нурсултана Назарбаєва, який очолював до заворушень Комітет національної безпеки. Масімова підозрюють у державній зраді.
10 січня у країні знайшли мертвими двох високопосадових силовиків - начальника поліції Жамбильської області генерал-майора Жаната Сулейменова та полковника Комітету нацбезпеки Азамата Ібраєва.
За даними місцевих ЗМІ, Сулейменова знайшли з вогнепальним пораненням у власному кабінеті. Йому міг загрожувати трибунал через випадки переходу поліцейських на бік демонстрантів.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Путін забезпечив виживання режиму Асада

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.