Китай: супутникові знімки кажуть правду про COVID-19

16 Jun, 2020 | |

Наочні зміни у русі транспорту біля лікарень в Ухані від серпня 2019 року дозволяють припускати, що коронавірус поширився цим китайським містом до того, як про це стало відомо.

Такими є висновки дослідників з Гарвардського університету, які вивчали фото з супутників, що свідчать про активізацію руху транспорту біля лікарень у китайському місті Ухань від серпня до грудня минулого року.

Піки руху збігаються у часі з активним пошуком в інтернеті інформації щодо таких симптомів, як кашель та діарея.

Китай назвав дослідження "сміховинними" та заснованими на "упередженій" інформації.

Вважають, що перші випадки коронавірусу з'явилися у Китаї десь у листопаді.

31 грудня 2019 року китайська влада повідомила ВООЗ про низку випадків пневмонії невідомого походження.

"Очевидно, ще задовго до того часу, який раніше вважали початком поширення нового коронавірусу, вже існувало певне соціальне занепокоєння", - розповів доктор Джон Бронштейн.

Що показало дослідження?

Дослідники вивчали дані з платного супутникового ресурсу, які показували рух транспорту біля п'яти лікарень в Ухані, порівнюючи фото, зроблені наприкінці літа та восени 2018 із тим самим періодом 2019 року.

Наприклад, у жовтні 2018 року, дослідники нарахували 171 машини, припаркованих біля найбільшої лікарні в Вухані. Рік по тому, у жовтні 2019 на тому самому місці було 285 машин - на 67% більше.

Одночасно з цим у китайському інтернет-пошуковику активізовувався пошук симптомів, які згодом визначили як ознаки нового коронавірусу.

"Це свідчить про накопичення інформації щодо того, що щось відбувалося в Ухані в той час", - каже доктор Бронштейн.

За його словами, багато чого ще треба з'ясувати, аби повністю зрозуміти, як розгортаються спалахи таких хвороб і поширюються серед населення. А те, що наразі з'ясували вчені, - лише ще одна частинка доказів"

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.