Китай: супутникові знімки кажуть правду про COVID-19

16 Jun, 2020 | |

Наочні зміни у русі транспорту біля лікарень в Ухані від серпня 2019 року дозволяють припускати, що коронавірус поширився цим китайським містом до того, як про це стало відомо.

Такими є висновки дослідників з Гарвардського університету, які вивчали фото з супутників, що свідчать про активізацію руху транспорту біля лікарень у китайському місті Ухань від серпня до грудня минулого року.

Піки руху збігаються у часі з активним пошуком в інтернеті інформації щодо таких симптомів, як кашель та діарея.

Китай назвав дослідження "сміховинними" та заснованими на "упередженій" інформації.

Вважають, що перші випадки коронавірусу з'явилися у Китаї десь у листопаді.

31 грудня 2019 року китайська влада повідомила ВООЗ про низку випадків пневмонії невідомого походження.

"Очевидно, ще задовго до того часу, який раніше вважали початком поширення нового коронавірусу, вже існувало певне соціальне занепокоєння", - розповів доктор Джон Бронштейн.

Що показало дослідження?

Дослідники вивчали дані з платного супутникового ресурсу, які показували рух транспорту біля п'яти лікарень в Ухані, порівнюючи фото, зроблені наприкінці літа та восени 2018 із тим самим періодом 2019 року.

Наприклад, у жовтні 2018 року, дослідники нарахували 171 машини, припаркованих біля найбільшої лікарні в Вухані. Рік по тому, у жовтні 2019 на тому самому місці було 285 машин - на 67% більше.

Одночасно з цим у китайському інтернет-пошуковику активізовувався пошук симптомів, які згодом визначили як ознаки нового коронавірусу.

"Це свідчить про накопичення інформації щодо того, що щось відбувалося в Ухані в той час", - каже доктор Бронштейн.

За його словами, багато чого ще треба з'ясувати, аби повністю зрозуміти, як розгортаються спалахи таких хвороб і поширюються серед населення. А те, що наразі з'ясували вчені, - лише ще одна частинка доказів"

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: