Молдова, Росія: досягнуто домовленість про постачання газу

01 Nov, 2021 | |

Молдова і російська компанія "Газпром" уклали договір про постачання газу на п'ять років.

Про підписання договору в п'ятницю ввечері повідомив уряд Молдови, невдовзі це підтвердив "Газпром". "ПАТ "Газпром" та АТ "Молдовагаз" подовжили контракт на постачання російського газу споживачам Молдови з 1 листопада 2021 року терміном на п'ять років на взаємовигідних умовах.

Міністерство інфраструктури Молдови повідомило, що попередній контракт подовжать на п'ять років із використанням формули розрахунку ціни на газ, яку запропонувала молдовська сторона.

Контракт підписали після триденних переговорів віцепрем'єра Молдови Андрія Спину та керівника "Молдовагазу" Вадима Чебана з головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером у Петербурзі.

Точні умови договору не повідомляють, посилаючись на комерційну таємницю. Але один із учасників переговорів Андрій Спину повідомив у Telegram, що у листопаді ціна російського газу для Молдови становитиме близько 450 доларів за тисячу кубів.

Після ціна може і впасти залежно від біржової ціни газу.

Попередній контракт закінчився 30 вересня. У жовтні Молдова отримувала газ за короткостроковим контрактом на один місяць за ціною 790 доларів за тисячу кубометрів. Кишинів така ціна не влаштовувала - торік країна купувала газ уп'ятеро дешевше.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов наголошував, що Москва готова подовжити газовий контракт з Кишиневом лише після сплати Молдовою боргу за попередні поставки, який, за даними російської компанії, з урахуванням прострочення платежів становить 709 млн доларів. Але Молдова із цим боргом не погоджувалася.

У підсумку, сторони домовилися про аудит боргу та необхідність подальших переговорів для встановлення графіка платежів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.