Німеччина: підсумки політичного сезону

15 Jul, 2023 | |

Канцлер Німеччини підбив підсумки першого півріччя, вказавши на основні політичні елементи, які залишалися пріоритетами для офіційного Берліну.

Німеччина продовжить протягом наступних років підтримувати Україну, зокрема шляхом постачання необхідного озброєння. Згідно з попередньо ухваленими рішеннями, з початку війни та до 2027 року заплановано витратити до 17 млрд. євро на озброєння для України.

На питання про рішення США поставити Україні касетні боєприпаси канцлер відреагував стримано, заявивши, що це суверенне рішення іншої країни, яке він волів би не коментувати. Німеччина є учасницею Конвенції про заборону касетних боєприпасів, на відміну від США, Росії та України, і не буде закуповувати і використовувати ці боєприпаси. Важливо й надалі дотримуватись положень цього документа.

Щодо росії Канцлер зазначив, що безумовно, намагатимуся ще раз провести телефонну розмову з путіним.

Щодо НАТО було наголошено, що федеральний уряд працює над досягненням в наступному році т.зв. 2%-ї цілі НАТО. Ця мета буде досягнута за рахунок коштів з бюджету та спеціального фонду для Бундесверу, створеного після початку російської інтервенції в Україну. Німеччина стане країною-учасницею Альянсу, яка досягла цього показника назавжди, "навіть якщо спеціальні фонди будуть вичерпані". Щодо планів Альянсу, канцлер зауважив, що співпраця з Японією, Південною Кореєю, Австралією і Новою Зеландією буде поглиблюватися, натякаючи на дебати про можливе розширення НАТО.

ЄС скоро досягне домовленості навколо загальної системи надання притулку. Ключова мета – створення спільного механізму. Федеральний уряд працює над обмеженням нелегальної міграції. Солідарність в цьому процесі є ключовим елементом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.