Німеччина: підсумки політичного сезону
Канцлер Німеччини підбив підсумки першого півріччя, вказавши на основні політичні елементи, які залишалися пріоритетами для офіційного Берліну.
Німеччина продовжить протягом наступних років підтримувати Україну, зокрема шляхом постачання необхідного озброєння. Згідно з попередньо ухваленими рішеннями, з початку війни та до 2027 року заплановано витратити до 17 млрд. євро на озброєння для України.
На питання про рішення США поставити Україні касетні боєприпаси канцлер відреагував стримано, заявивши, що це суверенне рішення іншої країни, яке він волів би не коментувати. Німеччина є учасницею Конвенції про заборону касетних боєприпасів, на відміну від США, Росії та України, і не буде закуповувати і використовувати ці боєприпаси. Важливо й надалі дотримуватись положень цього документа.
Щодо росії Канцлер зазначив, що безумовно, намагатимуся ще раз провести телефонну розмову з путіним.
Щодо НАТО було наголошено, що федеральний уряд працює над досягненням в наступному році т.зв. 2%-ї цілі НАТО. Ця мета буде досягнута за рахунок коштів з бюджету та спеціального фонду для Бундесверу, створеного після початку російської інтервенції в Україну. Німеччина стане країною-учасницею Альянсу, яка досягла цього показника назавжди, "навіть якщо спеціальні фонди будуть вичерпані". Щодо планів Альянсу, канцлер зауважив, що співпраця з Японією, Південною Кореєю, Австралією і Новою Зеландією буде поглиблюватися, натякаючи на дебати про можливе розширення НАТО.
ЄС скоро досягне домовленості навколо загальної системи надання притулку. Ключова мета – створення спільного механізму. Федеральний уряд працює над обмеженням нелегальної міграції. Солідарність в цьому процесі є ключовим елементом.
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.