Польща, Данія: лідери обговорили європейський "залізний купол"

16 Apr, 2024 | |

На нещодавній зустрічі прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск та його данська колега Метте Фредеріксен обговорили плани щодо колективної системи протиповітряної оборони для захисту європейських міст від повітряних атак у разі війни.

Концепція, натхненна відомою ізраїльською системою протиповітряної оборони "Залізний купол", символізує надійний захисний щит, здатний перехоплювати та нейтралізувати ракети, що наближаються, та інші повітряні загрози.

https://x.com/PremierRP/status/1779916056414314910

Заява Туска прозвучала після зустрічі з Фредеріксен у Польщі, де обидва лідери обговорили терміновість такого оборонного механізму для Європи.

"Радий, що прем'єр-міністр позитивно відреагував на пропозицію Польщі долучитися до проєкту створення ефективного "Залізного купола" для захисту європейського неба від потенційних ракетних атак", - заявив Туск.

Реагування на нові загрози

Дональд Туск прокоментував питання допомоги Україні, а потім зазначив, що Європа також є "небезпечною зоною".

Пропозицію щодо загальноєвропейської системи протиповітряної оборони вперше висунув канцлер Німеччини Олаф Шольц наприкінці 2022 року.

Раніше Шольц підрахував, що розробка такої системи може зайняти приблизно п'ять років.

Система має на меті забезпечити колективний щит для європейських міст.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.