Польща: в країну прибудуть додаткові сили армії США

04 Aug, 2020 | |

Сполучені Штати та Польща завершили переговори щодо Угоди про посилене оборонне співробітництво (EDCA), спираючись на існуючу співпрацю в галузі безпеки та впорядкування багаторічного оборонного партнерства. ПРо це говориться в офіційній заяві міністерства оборони США.

EDCA відображає спільне бачення, викладене в Спільних деклараціях, підписаних президентами Дональдом Дж. Трампом та Анджеєм Дудою в 2019 році. Зокрема, вона забезпечує необхідну правову базу, інфраструктуру та справедливий розподіл тягарів, необхідних для поглиблення оборонного співробітництва.

EDCA дозволить розширити ротаційну присутність США близько 1000 особового складу, включати передові елементи штабу V корпусу армії США та штаб дивізії, можливості розвідки, спостереження та розвідки та інфраструктуру для підтримки бойової команди бронетанкової бригади та бойової авіаційна бригада. Це додатково до 4500 американських співробітників, які вже перебувають у ротації у Польщі.

Поряд з нещодавно оголошеними змінами в позиції європейських стратегічних сил, EDCA посилить стримування проти Росії, зміцнить НАТО, заспокоїть  союзників, а присутність США у Польщі на східному фланзі НАТО покращить  стратегічну та оперативну гнучкість. Це є важливою віхою для американсько-польських відносин та колективної трансатлантичної безпеки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.